Od Vettela by bylo hloupé jít do Ferrari za Alonsem, míní Marko

Sebastian Vettel nepřestoupí k Ferrari, dokud v Maranellu bude Alonso a dokud Red Bull bude stavět dobrá auta. Takový je názor poradce rakouské stáje Helmuta Marka.
Od Vettela by bylo hloupé jít do Ferrari za Alonsem, míní Marko

Od zisku mistrovského titulu je Vettel pravidelně spojován s Ferrari. Sám ovšem řekl, že je sice Ferrari lákavé pro všechny závodní jezdce především kvůli své historii, ale ta sama o sobě nestačí. Navíc má Vettel dlouhodobou smlouvu se svým současným týmem.

"Je přirozené, že závodní jezdec sní o Ferrari a že Ferrari kouká po skvělých jezdcích, jako je Sebastian," uvedl Helmut Marko pro Bild. "Ale Sebastian nás neopustí jen kvůli legendě Ferrari."

"Je dost chytrý na to, aby věděl, že by pro to musely nastat ty správné okolnosti. Nepřestoupí, dokud tam bude Fernando Alonso. Byl by hloupý, kdyby to udělal."

Podle Marka by ale nestačil ani odchod Alonsa, aby Vettel k legendárnímu týmu přestoupil. Každý jezdec chce vyhrávat a pokud se mu v tomto ohledu daří, nemá důvod měnit.

"Jsme tým mistrů světa," uvedl. "Dokud budeme Sebastianovi nabízet lepší komplet než ostatní, nikam jinam nepůjde jen kvůli něčí image." Marko je přesvědčený, že pokud Red Bull vyřeší problémy se spolehlivostí, bude dost silný na to, aby letos titul obhájil. Mechanické potíže stály podle jeho propočtu Vettela loni 66 bodů.

Diskuze (246) Další článek: Video: Nico a Keke Rosbergovi spolu závodili na ledě
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10