Od roku 2024 už se nebude na co vymlouvat, říká Brown o ambicích McLarenu

McLaren pilně pracuje na značné modernizaci svého zázemí.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Od roku 2024 už se nebude na co vymlouvat, říká Brown o ambicích McLarenu | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

McLaren pilně pracuje na výrazné modernizaci svého technologického zázemí. Díky tomu by podle Zaka Browna od sezony 2024 neměl existovat důvod, proč by britský tým neměl bojovat o zisk poháru konstruktérů.

Ve Wokingu se aktuálně pracuje na stavbě nového větrného tunelu. Slavná stáj je v současnosti odkázána na zázemí Toyoty pro WEC v německém Kolíně nad Rýnem.

Požadavek na nový větrný tunel byla jednou z prvních věcí, kterou při svém příchodu k týmu formule 1 zdůraznil jeho nynější šéf Andreas Seidl.

Práce na novém a modernější zázemí McLarenu zbrzdil koronavirus, výkonný ředitel automobilky Zak Brown je nicméně přesvědčen, že se vše stihne do roku 2024.

„Vždy je obtížné určit nějaký časový horizont pro dokončení prací. Řeknu tolik, že veškeré práce na naší nové infrastruktuře včetně stavby větrného tunelu by měly být dokončeny do tří let,“ rozpovídal se Brown pro motorsport.com.

„Řekl bych, že od sezony 2024 už pro nás nebudou existovat žádné výmluvy. Rád bych věřil tomu, že tou dobou bude v našem sportu natolik konkurenční prostředí, že o titul bude bojovat několik týmů včetně nás.“

Od sezony 2018 výkonnostní křivka McLarenu prudce stoupá. Loni obsadila britská stáj třetí místo, letos by to samé i s využitím motorů Mercedes ráda zopakovala. Mnoho fanoušků tradičního týmu však upíná své zraky také k příští sezoně, kdy vejdou v platnost nová technická pravidla.

„Už jsme byli devátí, šestí, čtvrtí a naposledy třetí. Čím blíže jsme absolutnímu čelu, tím je to obtížnější. Neřekl bych, že jen tak lehce získáme i druhé a první místo,“ brzdí očekávání Brown.

„Bylo by to hezké, ale není to tak snadné. Roční náklady týmů se sice srovnávají, stále však zaostáváme kvůli nedobudovanému technologickému zázemí.“

Další článek: Předposlední závod sezóny formule E vyhrál Lucas di Grassi

Témata článku: ,

Aktuality

18:27 | Letošní vůz McLarenu ponese název MCL60.. připomene 60. výročí značky. 
7. února | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
7. února | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
7. února | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února