Od příštího roku bude ve Španělsku jen jeden závod, říká Ecclestone

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone oznámil, že se od sezóny 2013 budou okruhy ve Valencii a Barceloně v pořádání Grand Prix střídat.
Od příštího roku bude ve Španělsku jen jeden závod, říká Ecclestone

Španělsko má v kalendáři formule 1 výjimečné postavení, protože má jako jediná země dva závody. K Barceloně se v roce 2008 přidala Valencie, byl to odraz úspěchů Fernanda Alonsa a rostoucí popularity jeho sportu na Pyrenejském poloostrově.

Současná ekonomická krize však přiměla Španěly šetřit všude, kde je to možné, a obě pořadatelská města začala zkoumat také své smlouvy na formuli 1 s cílem nalézt úspory. Valencie otevřeně přiznala, že chce od Ecclestona slevu na roční poplatek za závod, ale šéfovi formule 1 se nakonec zřejmě podaří Španěly dotlačit tam, kde je chce mít.

"Ano, od příštího roku se tam budou závody střídat," řekl Ecclestone o Španělsku pro DPA.

Podobný osud potkal v minulosti už Německo, kde se v pořádání Grand Prix střídají Nürburgring a Hockenheimring. A systém alternace chtějí také využít Francouzi s Belgičany, od příští sezóny by se mohly každým rokem střídat okruhy v Le Castellet a Spa-Francorchamps.

Další článek: Slavné týmy F1: Matra

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.