Od příštího roku bude ve Španělsku jen jeden závod, říká Ecclestone

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone oznámil, že se od sezóny 2013 budou okruhy ve Valencii a Barceloně v pořádání Grand Prix střídat.
Od příštího roku bude ve Španělsku jen jeden závod, říká Ecclestone

Španělsko má v kalendáři formule 1 výjimečné postavení, protože má jako jediná země dva závody. K Barceloně se v roce 2008 přidala Valencie, byl to odraz úspěchů Fernanda Alonsa a rostoucí popularity jeho sportu na Pyrenejském poloostrově.

Současná ekonomická krize však přiměla Španěly šetřit všude, kde je to možné, a obě pořadatelská města začala zkoumat také své smlouvy na formuli 1 s cílem nalézt úspory. Valencie otevřeně přiznala, že chce od Ecclestona slevu na roční poplatek za závod, ale šéfovi formule 1 se nakonec zřejmě podaří Španěly dotlačit tam, kde je chce mít.

"Ano, od příštího roku se tam budou závody střídat," řekl Ecclestone o Španělsku pro DPA.

Podobný osud potkal v minulosti už Německo, kde se v pořádání Grand Prix střídají Nürburgring a Hockenheimring. A systém alternace chtějí také využít Francouzi s Belgičany, od příští sezóny by se mohly každým rokem střídat okruhy v Le Castellet a Spa-Francorchamps.

Další článek: Slavné týmy F1: Matra

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10