Od Lewise jsem nikdy nechtěl ani cent, rozčiluje se jeho otec

Anthony Hamilton čelí nařknutí Paula di Resty z toho, že ho chtěl připravit o peníze. Nově se s podezřením vytasil i britský tisk, který se domnívá, že svého tatínka sponzoroval před dvěma lety i Lewis.
Od Lewise jsem nikdy nechtěl ani cent, rozčiluje se jeho otec

Podle britského zdroje Daily Mail se Lewis Hamilton chystal v roce 2010 vyplatit svému otci něco mezi třemi až čtyřmi miliony dolarů jako odškodné za to, že nadále neplánuje využívat jeho manažerské služby. Dále také vyplaval na povrch fakt, že Anthony Hamilton před časem založil pro své sestry zahraniční účet na jméno jejich otce. Během soudních líčení v Londýně se však ukázalo, že peníze od syna Hamiltonovi staršímu nikdy nepřišly.

"Nikdy jsem Lewise nepožádal o jediný cent," uvedl Anthony u soudu. "Když v roce 2008 vyhrál titul, poděkoval mi, a to je všechno, co jsem po osmnácti letech soustředěné práce potřeboval. Když jsme se rozcházeli, strávil se mnou Lewis do té doby osmnáct let. Pomyslel si ´Víš, otče, mě už omrzelo tě poslouchat.´. Lewis si chtěl své věci zařizovat sám. Já jsem to v klidu respektoval.

Návrh Lewise vyplatit mi peníze? Možná cítil svoji vinu a chtěl všem poděkovat. Proč změnil názor? Odpověď neznám. Já jsem peníze nedostal, ale to mě neznepokojuje. To není moje záležitost. Pokud slibuje, že něco udělá, a pak to neudělá, jsou to jeho problémy.  Koupě domu v roce 2008? Do Lewisova debutu ve formuli 1 jsem si peníze vydělával sám," objasňuje původ svého majetku někdejší Hamiltonův manažer a otec v jedné osobě.

Další článek: Ferrari získalo ocenění za nejstabilnější pitstopy

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10