Od GP Číny musí mít všechny vozy zpětná zrcátka umístěná na kokpitu

FIA se rozhodla zakázat s platností od čínské Grand Prix zpětná zrcátka, která jsou uchycena na bočnicích. Špatně slouží svému účelu, a proto bude přípustné umístění jen na stranách kokpitu.

Zpětná zrcátka umístěná na aerodynamických elementech na bočnících mají týmy Ferrari, Red Bull Racing, BMW Sauber, Force India, HRT a Williams - ti všichni je budou muset změnit. Naopak McLaren, Mercedes GP, Toro Rosso, Renault, Lotus a Virgin mají už teď uchycení po stranách kokpitu.

"Všichni mají problémy se zpětnými zrcátky," řekl Pedro de la Rosa pro Autosport. "Skutečnost je taková, že zrcátka na bočnicích poskytují jen malý přehled o dění za vozem, protože vibrují a vy vidíte jen velmi málo. Takže pokud nejste dobře informováni vysílačkou, máte problém. Když máte auto hned za sebou, vidíte ho, ale když je dvě sekundy za vámi, netušíte, kde je."

Naopak Felipe Massa je s viditelností ve svých zrcátkách na voze Ferrari F10 spokojený. Z bezpečnostních důvodů ale teď budou muset všichni umístění zrcátek sjednotit.

Diskuze (61) Další článek: McLaren se soustředí na přítlak, světlá výška není prioritou
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.