Od dopisu GPDA je k nám FIA otevřenější, pochvaluje si Button

Mezinárodní automobilová federace více dbá na názory závodníků.
Od dopisu GPDA je k nám FIA otevřenější, pochvaluje si Button

Jezdci formule 1 mají nyní při řešení důležitých otázek sportu silnější postavení, jelikož je FIA od otevřeného dopisu Asociace pilotů formule 1 (GPDA) více vnímá. Řekl to Jenson Button, člen představenstva.

GPDA, reprezentovaná Buttonem, Sebastianem Vettelem a svým prezidentem Alexem Wurzem, v březnu vydala prohlášení, ve kterém kritizuje směr, kterým se formule 1 ubírá, jak probíhá rozhodování o důležitých otázkách a jakým způsobem jsou rozdělovány finanční prostředky.

Přestože oficiálně dosud nedošlo k žádné reformě, Button cítí, že FIA nyní alespoň více dbá na názory závodníků a poslouchá, co říkají.

„Cítíme, že už tak máme určité slovo a od našich komentářů na začátku tohoto roku je FIA otevřenější k našim názorům, ale preferuje, abychom je sdělovali spíš za zavřenými dveřmi než skrze média,“ řekl Button.

„Myslím, že máme poměrně slušné slovo, ale člověk chce vždycky víc, protože si stále myslíme, že máme spíš co dávat než brát a rozhodně tu proto jsme, abychom tento sport zlepšili.“

Jezdcům došla trpělivost, F1 potřebuje plán a ne špatné dílčí změny

Jezdcům došla trpělivost, F1 potřebuje plán a ne špatné dílčí změny

Button dodal, že dopis GPDA nebyl myšlen jako „povolání do zbraně“ pro jezdce vůči FIA, naopak spíše ukazuje, že jsou závodníci odhodláni formuli 1 pomáhat.

„Myslím, že to světu ukázalo, že má formule 1 své problémy, jezdci o těch problémech vědí a jsou ochotni pomoct. Samozřejmě dostáváme odpovědi od různých lidí, já myslím, že naše komentáře byly pádné a já myslím, že oni to chápou.

Důležité je, že jsme ochotni udělat, co můžeme, abychom sport zlepšili, protože tento sport není ve špatném stavu, ale není na tom tak dobře, jak by měl být a tak dobrý, jak bude.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Hlavním soupeřem Mercedesu je teď podle Hamiltona Red Bull

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen