Ocon vidí za letošním zlepšením i svůj nový tým inženýrů

Esteban Ocon prožívá povedený vstup do letošní sezóny formule 1. Podle něj k tomu přispěl také nový tým inženýrů na jeho straně garáže týmu Alpine.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Ocon vidí za letošním zlepšením i svůj nový tým inženýrů | Foto: Getty Images / Peter Fox

Francouz bodoval ve čtyřech z prvních pěti letošních závodů, ve kterých získal 12 bodů. Jeho týmový kolega Fernando Alonso si naopak připsal jen 5 bodů.

I díky dobrým výsledkům, když nejlépe byl Ocon sedmý v Portugalsku, už mezi ním a Alpine probíhají jednání o prodloužení smlouvy na další sezónu.

Výkonný ředitel týmu Marcin Budkowski ocenil Ocona za „výrazné zlepšení“ v letošní sezóně. Lépe funguje také jeho spolupráce s novým závodním inženýrem Joshem Peckettem, který nahradil Marka Slada.

Velkou roli nového týmu inženýrů na lepších výsledcích potvrdil také Ocon.

Jezdecká sestava Alpine se zřejmě příští rok nezmění. Tým už jedná s Oconem

Jezdecká sestava Alpine se zřejmě příští rok nezmění. Tým už jedná s Oconem

„Mám také Stuarta Barlowa jako svého výkonnostního inženýra, oni v podstatě tvořili tuto dvojici také v dobách u Manoru,“ řekl Ocon pro Motorsport.com.

„Pracovali jsme tak trochu společně. Byli tehdy na straně garáže Pascala Wehrleina, ale navzájem se doplňují. Tvoříme spolu skvělý tým, který je motivovaný, mladý a hladový po stejném cíli, kterým je podávání výkonů a dělání maxima s tím, co máme k dispozici. Mám velkou radost z toho, co v tuto chvíli tvoříme, protože to je to, co jsem už dlouho chtěl.“

Když se vloni Ocon do F1 vrátil, snažil se u Renaultu vyrovnat Danielu Ricciardovi. Svého maxima sice dosáhl v Sachíru druhým místem, zatímco Ricciardo dojel nejlépe dvakrát třetí, Australan ale získal téměř dvojnásobek bodů než Ocon.

Alonso vysekl poklonu Oconovi. Dávávám do toho 100 %, ale na něj to nestačí

Alonso vysekl poklonu Oconovi. Dávávám do toho 100 %, ale na něj to nestačí

Podle svých slov se nyní Ocon cítí „mnohem lépe“ a je „mnohem sebevědomější“.

„Mám pocit, že mnohem lépe nastavujeme vůz a já díky tomu získal obrovské množství výkonnosti. Začali jsme se do toho dostávat v posledních závodech loňského roku. V Abú Dhabí jsem také v kvalifikaci porazil Daniela. Správným směrem se to tedy začalo ubírat ke konci roku se stupni vítězů,“ říká.

„Ke konci roku to začalo být celkem pěkné, pokračovali jsme v tom přes zimu a pokračujeme i nyní na začátku roku. V tuto chvíli to funguje dobře. Myslím, že každý víkend dostáváme z vozu téměř maximum. A chci v tom pokračovat.“

Další článek: Bitva o miliony. Letošní Indy 500 bude sledovat 135 tisíc diváků

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00