Ocon v Číně zaznamenal nejlepší letošní výsledek. Přesto i dál zůstává Alpine bez bodů | Foto: Getty Images / Lars Baron

Foto: Getty Images / Lars Baron

Ocon v Číně zaznamenal nejlepší letošní výsledek. Přesto i dál zůstává Alpine bez bodů

Alpine i po pěti letošních závodech čeká na první body. Esteban Ocon k nim přitom neměl v Číně daleko.

Ačkoliv letošní mizérie týmu Alpine i nadále pokračuje, může po GP Číny francouzský tým těšit alespoň to, že v Šanghaji měla body opravdu na dohled.

Jedenáctému v cíli Estebanovi Oconovi, který jel v Číně s vylepšeným vozem, k nim chyběly necelé tři sekundy.

„Podle očekávání to tentokrát byl hektický závod se spoustou akce a těsného závodění, které bylo zpoza volantu opravdu zábavné. Celkově jsme závod i pneumatiky zvládli dobře,“ nechal se v cíli GP Číny slyšet Ocon.

„Pozitivní je, že jsme zde byli konkurenceschopnější a dostali se do boje o body, které nám ale nakonec těsně unikly, i když jsme zaznamenali nejlepší výsledek sezony. Tento víkend jsme udělali malý výkonnostní krok. Nové díly, které tým přivezl, fungovaly podle očekávání. Děkuji týmu za rychlé vylepšení vozu, ale musíme se nadále zlepšovat, abychom zůstali v boji o body i v nadcházejících závodech,“ uzavřel své hodnocení francouzský pilot.

Druhý pilot Alpine Pierre Gasly, který jel ještě se starší specifikací vozu, dojel v Číně za svým týmovým kolegou o dvě pozice níže.

„Tento výsledek nás může povzbudit, pokud jej budeme hodnotit v kontextu našich letošních výsledků. Bylo docela zajímavé, jak se závod vyvíjel,“ prohlásil Gasly.

„Z tohoto víkendu si můžeme odnést spoustu poznatků, na které se zaměříme v následujících dnech při přípravě na další závod v Miami. Už se těším na návrat do USA, kde budu mít možnost startovat s vylepšeným vozem i já,“ uzavřel vítěz GP Itálie 2020.

Doporučujeme

Články odjinud