Ocon tvrdě bránil. Alonso věří, že ke kolizi jezdců Alpine nikdy nedojde

Jezdci Alpine závodili v Maďarsku především mezi sebou.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Ocon tvrdě bránil. Alonso věří, že ke kolizi jezdců Alpine nikdy nedojde | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Jezdci Alpine se kvalifikovali hned za sebou. Ocon byl pátý, Alonso šestý. Už na startu Ocon svou pozici před týmovým kolegou tvrdě bránil. Španěl to komentoval slovy, že podobnou obranu v životě neviděl. A nejsme si moc jistí, že šlo o poklonu... 

Jezdci Alpine jeli poměrně jednoduchou strategii. Odstartovali na střední směsi a poté přezouvali na tvrdou – Alonso po 21 kolech, Ocon po 23.

Když Ocon vyjel z boxů, svedli oba souboj, kterého využil Daniel Ricciardo. Ten stavěl po 15 kolech a z měkké přezouval na střední. Oba jezdce Alpine předjel.

Nakonec to dopadlo jinak – jezdci francouzské stáje dojeli na 8. a 9. místě, Ricciardo nebodoval. V danou chvíli šlo ale i o trochu symbolický souboj, protože Alpine a McLaren bojují v šampionátu o čtvrté místo.

„Daniel samozřejmě jel s jinou strategií, takže jsem se v tu chvíli příliš neznepokojoval, nešlo o nic velkého,“ řekl Alonso, kterého cituje RacingNews365.com.

„Vždy se snažíme závodit tvrdě, ale vždy tam necháváme to jedno procento rezervy, abychom se vyhnuli nějakému incidentu. Nikdy jsme žádné incidenty neměli a nikdy k nim nedojde."

Alonso byl dotázán, jak moc byl v době tvrdého závodění naštvaný.

„Ta obrana vás překvapí. Já někdy dělám totéž, jindy to dělá on.“

Jezdci Alpine nestačili na Verstappena a Hamiltona a ani na Landa Norrise. Alonso byl však s týmovým výsledkem spokojený.

„Byli jsme příliš pomalí, to byl náš problém,“ řekl Alonso. „Nemyslím si, že by strategie s jednou zastávkou byla nějak zvlášť horší než strategie se dvěma zastávkami, ale naše tempo dnes nebylo tak dobré jako včera.“

„Nevím, jestli to bylo způsobeno podmínkami, větrem nebo teplotou, ale zdálo se mi, že se na obou směsích trápíme. Celkově si myslím, že na stejný počet bodů jako McLaren musíme být hrdí a s výsledkem spokojení, ale po startu z pátého a šestého místa jsme asi měli větší očekávání.“

Další článek: Red Bull zvažoval start na tvrdých pneumatikách