Ocon si pochvaluje Hamiltona jako učitele u Mercedesu

Esteban Ocon se po roční pauze vrací do závodní sedačky formule 1. I když bude působit u Renaultu, minulý rok strávil jako rezervní pilot Mercedesu, kde měl možnost spolupracovat také s dnes již šestinásobným mistrem světa Lewisem Hamiltonem.
Ocon si pochvaluje Hamiltona jako učitele u Mercedesu

Francouz sice nezávodil, přesto byl s pozicí a možností pracovat s Hamiltonem spokojen.

„S Lewisem jsme měli dobré rozhovory, dal mi dobré rady. Ne po sportovní stránce, ale více z pohledu managementu. Určil mi směr, jakým se vydat. V tom všem byl také dobrým učitelem,“ řekl Ocon pro GrandPrix247.

Pro Ocona by bylo závodění za Mercedes vedle Hamiltona riskantní, myslí si Wolff

Pro Ocona by bylo závodění za Mercedes vedle Hamiltona riskantní, myslí si Wolff

V souvislosti s Hamiltonem se často diskutuje o jeho aktivitách mimo závodní trati. Brit se angažuje například v oblasti módy nebo hudby. Ocon měl možnost sledovat Hamiltonovu práci zblízka a řekl, že Brit se nikdy nenechal ničím rozptylovat.

„Je velmi působivé, jak využívá svůj čas vzhledem k tomu, jak pracuje se svými inženýry a jakým způsobem života žije. Má velmi pestrý život, ale když něco dělá, je to na 100 %. Zapomeňte na odpočinek. Dělá si svoje věci, dělá je dobře, velmi důkladně, ale jakmile je s nimi hotov, Boom! Neztrácí čas, dělá něco jiného,“ odhaluje Ocon.

V letošní sezóně se Ocon vrací do závodní sedačky. U Mercedesu bude vedle Hamiltona pokračovat Valtteri Bottas, Ocon proto míří do Renaultu, kde se uvolnilo místo po Nicu Hülkenbergovi.

„Odešel jsem odtud mnohem silnější, s větším množstvím znalostí po technické stránce, ale také z pohledu organizace a způsobu, jakým vidí věci za různých okolností. Způsob, jakým se v jakékoliv situaci chová. To všechno jsem sledoval,“ řekl.

Byl jsem blízko sedačky u Mercedesu, říká Ocon

Byl jsem blízko sedačky u Mercedesu, říká Ocon

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kvjat by rád dostal šanci u Red Bullu vedle Verstappena

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10