Ocon se každým dnem více zabydluje u Mercedesu

Esteban Ocon se zabydluje u Mercedesu v roli rezervního pilota. Francouzský pilot je rád za možnost spolupracovat s pětinásobným mistrem světa formule 1 Lewisem Hamiltonem.
Ocon se každým dnem více zabydluje u Mercedesu

Francouz přišel o místo na startovním roštu F1 pro letošní sezónu, když jeho sedačku u týmu Racing Point zaplnil Lance Stroll poté, co Strollův otec Lawrence zachránil tým Force India z nucené správy.

Mluví se o tom, že by Ocon mohl v příští sezóně u Mercedesu nahradit Valtteriho Bottase.

„Učím se každý den. Pracuji stejně jako když jsem závodil. Dívám se na Valtteriho a Lewisova data a mluvím s lidmi z různých oddělení,“ popsal Ocon práci rezervního pilota.

„Poslouchat Lewise na poradách je něco skvělého kvůli tomu, jak pracuje a jak je silný. Něco si z toho vezmete a je působivé vidět jej pracovat tak tvrdě. Takže se od něj učím,“ řekl Francouz.

Ocon se „přemění“ podle nových hmotnostních pravidel

Ocon se „přemění“ podle nových hmotnostních pravidel

Ocona čeká náročný rok. Kromě toho, že bude cestovat na všechny velké ceny, bude také v továrně týmu pracovat na simulátoru.

„Usadil jsem se dobře, s každým se tu seznamuji. Je mi ctí být součástí tohoto skvělého týmu a je to velmi výjimečné, jelikož jsou mistry světa a jsou velmi úspěšní,“ pochvaluje si.

„Dělám hodně práce na simulátoru a jsem v kontaktu s týmem. Hodně času jsem strávil v Brackley. Je to dobrá nová role, je to velmi zajímavé a hodně se toho učím, samozřejmě se ale těším na testování auta. Jsem velmi hladový a nemohu se dočkat, až do něj (vozu) usednu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ricciardo je optimistický, že s novými vozy bude možné jet těsně za soupeřem

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon