Ocon se každým dnem více zabydluje u Mercedesu

Esteban Ocon se zabydluje u Mercedesu v roli rezervního pilota. Francouzský pilot je rád za možnost spolupracovat s pětinásobným mistrem světa formule 1 Lewisem Hamiltonem.
Ocon se každým dnem více zabydluje u Mercedesu

Francouz přišel o místo na startovním roštu F1 pro letošní sezónu, když jeho sedačku u týmu Racing Point zaplnil Lance Stroll poté, co Strollův otec Lawrence zachránil tým Force India z nucené správy.

Mluví se o tom, že by Ocon mohl v příští sezóně u Mercedesu nahradit Valtteriho Bottase.

„Učím se každý den. Pracuji stejně jako když jsem závodil. Dívám se na Valtteriho a Lewisova data a mluvím s lidmi z různých oddělení,“ popsal Ocon práci rezervního pilota.

„Poslouchat Lewise na poradách je něco skvělého kvůli tomu, jak pracuje a jak je silný. Něco si z toho vezmete a je působivé vidět jej pracovat tak tvrdě. Takže se od něj učím,“ řekl Francouz.

Ocon se „přemění“ podle nových hmotnostních pravidel

Ocon se „přemění“ podle nových hmotnostních pravidel

Ocona čeká náročný rok. Kromě toho, že bude cestovat na všechny velké ceny, bude také v továrně týmu pracovat na simulátoru.

„Usadil jsem se dobře, s každým se tu seznamuji. Je mi ctí být součástí tohoto skvělého týmu a je to velmi výjimečné, jelikož jsou mistry světa a jsou velmi úspěšní,“ pochvaluje si.

„Dělám hodně práce na simulátoru a jsem v kontaktu s týmem. Hodně času jsem strávil v Brackley. Je to dobrá nová role, je to velmi zajímavé a hodně se toho učím, samozřejmě se ale těším na testování auta. Jsem velmi hladový a nemohu se dočkat, až do něj (vozu) usednu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ricciardo je optimistický, že s novými vozy bude možné jet těsně za soupeřem

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10