Ocon při svém prvním testu F1 na Lotus zapůsobil

Letošní šampion Evropské formule 3 Esteban Ocon si tento týden poprvé vyzkoušel monopost formule 1. Podle Lotusu si vedl "výjimečně dobře".
Ocon při svém prvním testu F1 na Lotus zapůsobil

Francouz je členem juniorského programu Lotus F1 a na okruhu Ricarda Torma ve Valencii během dvou dnů objel více než 150 kol (přes 600 kilometrů) ve dva roky starém monopostu E20.

Podle ředitele závodních operací Alana Permaneho udělal Ocon velký dojem. „Esteban jel v průběhu těchto dvou dnů výjimečně dobře a splnil každý úkol, který jsme mu dali,” řekl Permane.

„Je jasné, že má velký talent, jelikož se rychle dostal do tempa a ve voze působil uvolněně. Jeho zpětná vazba a schopnosti byly velmi slibné. Jsem si jistý, že jej za nedlouho znovu uvidíme ve voze F1.”

Podle informací britského Autosportu by měl mít v příští sezóně Ocon jistou roli v týmu Lotus. 18letý Francouz vyhrál letošní šampionát F3, když porazil Toma Blomqvista a Maxe Verstappena. Druhý jmenovaný příští rok bude závodit v Toro Rosso.

„Poměrně rychle jsem se musel přizpůsobit autu, což se mi podařilo,” řekl o svém testu Ocon.

„Okamžitě jsem se cítil dobře v týmu i ve voze E20. Slovo, které bych použil k popisu pocitu řízení vozu F1 je, že je to zkrátka rychlejší. Vůz byl snadno ovladatelný, stabilní a velmi příjemný, je to skvělé auto. S tímto dvoudenním testem jsem opravdu spokojen a doufám, že brzy dostanu šanci znovu usednout do vozu F1.”

Šanci Ocon dostane už tuto středu, kdy jej ve Fioranu čeká test s monopostem ferrari jako odměna od Mezinárodní automobilové federace (FIA) za zisk titulu ve formuli 3.

Další článek: V Austinu nebude startovat ani Marussia

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
29. září | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.