Ocon popsal, co stálo za úspěchem Alpinu v Kataru | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Ocon popsal, co stálo za úspěchem Alpinu v Kataru

Nalezení „malých triků“ v nastavení auta pomohlo podle Estebana Ocona týmu Alpine ke zlepšení formy a dosažení dobrého výsledku ve Velké ceně Kataru formule 1.

Alpinu se při premiéře v Kataru dařilo. Fernando Alonso dosáhl na své první stupně vítězů od návratu do formule 1 k týmu z Enstone, zatímco Ocon podpořil výsledek týmu pátým místem.

Oba piloti přitom absolvovali závod na jednu zastávku. Alpine byl ale rychlý i v kvalifikaci. Alonso v ní obsadil páté místo, které se po penalizacích Maxe Verstappena a Valtteriho Bottase přeměnilo na start z druhé řady.

Podle Ocona se francouzskému týmu podařilo vylepšit nastavení vozu.

„Charakteristika okruhu vozu velmi dobře seděla, takže bylo velké překvapení, jak fungovala přilnavost. Ale nejen to, myslím, že jsme odvedli výjimečně dobrou práci při nastavování auta, přišli jsme na trochu jiné věci, které jsme nenašli jinde,“ řekl Ocon.

„Tu a tam malé triky, které tento víkend udělaly rozdíl a dostali jsme díky nim z vozu více rychlosti. A práce s pneumatikami, strategie v závodě, všechno bylo v podstatě správně. Jediná věc, která nebyla ideální, byl můj pokus v sobotu v Q3.

„Budeme mít spoustu dat k analyzování a uvidíme, proč jsme tam byli tak konkurenceschopní. Myslím, že jsme celkově udělali krok vpřed, když jsme porozuměli vozu.“

Podle Francouze se tým Alpine od začátku sezóny výrazně změnil a zlepšil.

„Ano, obrovské zlepšení od začátku roku a od loňské sezóny. Vidím zcela proměněný a sjednocený tým. Je na nás velký tlak od šéfů Laurenta Rossiho a Lucy di Mea, plně nás podporují. Uvnitř týmu není žádný negativní stres a všichni jdeme stejným směrem. Je to určitě skvělé prostředí.“

Doporučujeme

Články odjinud