Ocon očekává, že v Monaku bude Alpine konkurovat Ferrari

Esteban Ocon věří, že Alpine může mít v ulicích monackého knížectví slušný víkend.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Ocon očekává, že v Monaku bude Alpine konkurovat Ferrari | Foto: Getty Images / Lars Baron

Za Mercedesem a Red Bullu se tvrdě bojuje. Rozdíly jsou malé, ale přesto se minimálně v Poháru konstruktérů oddělily dva týmy od zbytku pole – jde o McLaren a Ferrari, mezi kterými je to také velmi těsné (rozdíl je jen pět bodů).

McLaren vyvíjí, aby porazil Ferrari. V Maranellu se už spíše soustředí na příští rok

McLaren vyvíjí, aby porazil Ferrari. V Maranellu se už spíše soustředí na příští rok

Ve Španělsku se však Ocon kvalifikoval na 5. místo mezi Charlese Leclerca a Carlose Sainze a před oba jezdce McLarenu. V Monaku bude kvalifikace jako obvykle naprosto klíčová.

„V Monaku bychom měli být v dobré formě,“ řekl Ocon. „Myslím, že budeme schopni podat stejně dobrý výkon jako ve Španělsku, takže můžeme v kvalifikaci svádět boj s Ferrari a ostatními vozy kolem nich. Jsem si tím docela jistý.“

Těžkosti Alpine: Problémy s tunelem a nevyvíjený motor

Těžkosti Alpine: Problémy s tunelem a nevyvíjený motor

„Oblast, na kterou se pro Monako soustředíme, je závod. Ale je těžké tam předjíždět, takže to není tak kritický bod. Myslím, že pokud jde o čistou závodní rychlost, jsme v současné době o něco pomalejší než Ferrari a McLaren.“

V Maranallu si však také věří. Určitě ne na první dva týmy, ale na to, že by mohli obsadit třetí pozici. 

„Při pohledu na třetí sektor ve Španělsku jsme byli docela konkurenceschopní,“ řekl Leclerc. „V Monaku je to samozřejmě jiné, ale zdá se, že máme silné auto, takže doufejme, že budeme konkurenceschopní a dosáhneme dobrého výsledku.“

Další článek: Příští rok startovní pole vyrovnanější ještě nebude, očekává Brawn

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.