Ocon nerespektoval jasné týmové instrukce, stěžuje si Gasly po kolizi pilotů Alpinu | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Ocon nerespektoval jasné týmové instrukce, stěžuje si Gasly po kolizi pilotů Alpinu

Velkou cenu Monaka formule 1 z pohledu týmu Alpine ovlivnila vzájemná kolize Pierra Gaslyho a Estebana Ocona v prvním kole, po které musel Ocon odstoupit.

Letošní ročník závodu v ulicích Monte Carla musel být už po prvním kole přerušen po hromadné nehodě pilotů Haasu a Sergia Péreze.

Ještě v průběhu prvního kola se ale v nájezdu do tunelu v zatáčce Portier střetli dva Francouzi v barvách týmu Alpine Gasly s Oconem. Oconův monopost se dokonce vznesl do vzduchu, tvrdý dopad ale odnesl poškozením, které již mechanici nedokázali opravit a Ocon k opakovanému startu závodu už nemohl nastoupit.

„Jsem zklamaný. Jsem zklamaný z Estebana, nemělo se to stát. A je mi líto týmu. Pracuje pro nás 1200 lidí a nemůžeme si dovolit takové chování,“ řekl Gasly.

„Před závodem jsme měli jasné týmové instrukce, a ty nebyly respektovány. Nikdy byste neměli tolik riskovat, že s týmovým kolegou vyřadíte oba vozy. Jsem si jistý, že o tom budeme mluvit. V budoucnu si nemůžeme dovolit takovou situaci,“ dodal Gasly, který přesto získal v závodě první letošní bod za desáté místo.

Ocon se omluvil týmu za chybu, dostal penalizaci

Esteban Ocon po závodě přiznal svou vinu za vzájemnou kolizi a omluvil se týmu Alpine.

Také sportovní komisaři označili za viníka Ocona. Nejprve dostal penalizaci 10 sekund, kterou ale následně přeměnili na odsun o pět pozic na startu dalšího závodu v Kanadě.

„Dnes jsem udělal chybu, omlouvám se celému týmu za incident a odstoupení. Nakonec tým bodoval, což je pro nás nejdůležitější,“ řekl Ocon.

„Navzdory maximálnímu úsilí týmu během přerušení byl můj vůz až příliš poškozen, abych mohl pokračovat. Jako tým všechno zanalyzujeme a vrátíme se silnější. Všichni tlačíme, abychom bodovali. Chyby se stávají a jdeme dál.“

Doporučujeme

Články odjinud