Ocon nelituje odchodu z Mercedesu. S Renaultem chce být příští rok na pódiu

Esteban Ocon strávil rok u Mercedesu. Byl to sice mistrovský tým, ale Ocon v něm nepůsobil jako závodní jezdec.
Ocon nelituje odchodu z Mercedesu. S Renaultem chce být příští rok na pódiu

Esteban Ocon bude v příští sezóně jezdit vedle Daniela Ricciarda u Renaultu. Od začátku prosince už není jezdcem Mercedesu, i když vazby na německou automobilku zcela nepřetrhal. Mercedes působí jako Oconův manažér.

Odchodu z Mercedesu Ocon nelituje. „Vůbec ne. Jsem s francouzským týmem, který má velké ambice být za pár let zpět, takže to není žádné zklamání. Spíše je to úleva,“ řekl Ocon pro RMC .

Renault se připravuje na rivalitu mezi Ricciardem a Oconem

Renault se připravuje na rivalitu mezi Ricciardem a Oconem

„Renault má ambici být v roce 2020 lepší než letos. Tento rok jsme skončili hůře, než jsou naše možnosti, takže tým chce být mnohem lepší. Není naším cílem být pátý.“

„Mým osobním cílem je dostat se v průběhu sezóny na pódium. Myslím, že pokud to dokážeme, bude to znamenat, že jsme udělali velký krok vpřed.“

Ocon má dvě menší výhody. Mohl se zúčastnit testů po Abú Dhabí a vozy, respektive technická pravidla, se příští rok moc nemění. 

Podle Cyrila Abiteboula je to rozdíl ve srovnání s příchodem Ricciarda, kterému Red Bull po konci sezóny před příchodem k Renaultu testy neumožnil. „Danielova integrace do týmu kvůli tomu trochu trpěla, takže jsme tentokrát ušetřili čas,“ řekl Abiteboul.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Akce, emoce, nehody: 100 nejlepších fotografií sezóny 2019

12:23 | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.
22. ledna | Vypadá to, že by nová série Drive To Survive mohla mít na Netflixu premiéru 1. března.