Ocon nečekal, že šance ve F1 přijde tak brzy

Esteban Ocon přiznal, že šance závodit od Velké ceny Belgie za Manor byla velmi překvapující. Na závodění ve formuli 1 se však cítí být připraven.
Ocon nečekal, že šance ve F1 přijde tak brzy

19letý Francouz se stane novým týmovým kolegou Pascala Wehrleina poté, co u týmu Manor kvůli finančním problémům skončil Rio Haryanto.

Ocon se letos s formulí 1 svezl již několikrát. V sezónních testech na Silverstonu testoval pro Mercedes, v renaultu RS16 pak nastoupil do čtyř pátečních tréninků.

Když byl dotázán, zda čekal svou premiéru ve formuli 1 tak brzy, odpověděl: „Ne, vůbec. Ale díky všem testům a mojí letošní přípravě se na to cítím připraven. Hodně mi to pomohlo.“

„Nikdy jsem si ale nemyslel, že by mi tato příležitost byla nabídnuta tak brzy. Zároveň z toho mám velkou radost a nesmírně se na to těším.“

Profil: Kdo je nový jezdec Manoru Esteban Ocon?

Profil: Kdo je nový jezdec Manoru Esteban Ocon?

Ocon letos závodil za Mercedes-Benz v šampionátu cestovních vozů DTM. V posledním závodě na nizozemském Zandvoortu přitom získal první body. Pro zbytek sezóny jej nahradí Félix Rosenqvist.

„Jsem trochu zklamaný, že nemohu dokončit DTM. V průběhu sezóny jsem se výkonnostně neustále zlepšoval a získal jsem spoustu zkušeností.“

„Moje rychlost se stále zlepšovala. Z tohoto pohledu je proto škoda, že nemohu s týmem dokončit sezónu. Není ale možné závodit v obou šampionátech současně. Musel jsem se proto rozhodnout a volba padla na formuli 1,“ dodává Ocon, který bude ve F1 závodit s číslem 31.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Alonso: F1 by se v otázce změn pravidel mohla učit od fotbalu

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen