Ocon letos zlepšil své kvalifikační výsledky. To chtěl Mercedes vidět, říká

Mercedes chtel hlavne videt, jak Ocon poslusne uhejba, coz Esteban zvladl pomerne lip nez Q a R...

RIP F1 2008 | Obrigado Felipe 2002-2017

corin F1  |  29. 12. 2018 18:02

Hezky se nevedomky schodil... On rika jak je dobry v kvalifikacich, i autor to zminuje jak zajezdil Pereze... Ale nemel by teda mit vice bodů... mel 16krat lepsi moznost k bodum nez mexican a stejne je za nim v počtu bodu... Myslim ze Ocon ma velky potencial a je rychlejší na jedno kolo,ale ac Pereze nemusím tak je hodne konzistentni... dobre boduje a i podii uz ma. několik.. Takze ve výsledku Perez ma misto v F1 a Ocon ne...

Se podívej taky na to, jak je to s odstoupením. To hraje poměrně slušnou roli :) Rozdíl je 13 bodů,
A 6:2 v odstoupení vůči Perézovi.

z toho vyplývá, že Ocon je vlastně pi.ča,..

kokot džambo

Takže když mu odejde motor, může za to jedině jezdec? Chápu, že ho nemusíš a jediný, kdo podle Tebe za něco stojí je Peréz, ale když se podívám na výsledky, když vezmu v úvahu, že Peréz je na vrcholu, zatímco Ocon je na počátku své kariéry, tak má vlastně Peréz kliku, že se jejich cesty rozdělily. Pokud by zůstali ve stejném týmu, za rok by si Ocon s nabytými zkušenostmi s Perézem vytřel p.del. Mimochodem, když je Peréz taková špica, proč o něho neprojevily zájem takové týmy jako Mercedes, Ferrari nebo Red Bull? Odpověď je jednoduchá - Peréz zase takový borec není.

Bude záležet na formě Indiánů, pokud budou nejlepší ze zbytku světa F1, Checo má ještě šanci. Vettel i Hamilton stárne a bude je třeba nahradit už kompletními jezdci, a to je voda na mlýn pro Checa. Ve správný čas na správném místě.

kokot džambo

Kdyby bylo to, co říkáš pravda tak by teď neseděl v Mercedesu Bottas ale právě tebou zmiňovaný Peréz :) (Jen pro připomenutí, v roce 2016, kdy se přesun Bottase do Mercedesu řešil byla právě FI 4. v konečném pořadí). Taktéž by příští rok nejezdil za Ferrari Leclerc, Sauber je za letošek ve výsledkové listině spíše dole než nahoře.

Až odejdou Hamilton s Vettelem (řekněme třeba během 5 let), po Perézovi nikdo nesáhne (je "jen" o 3 roky starší než Vettel např.). Budou tam další potencionální hvězdy. (Ocon, Russel, Norris, Sainz a další)

Příspěvek byl 1× upraven, naposled 29. 12. 2018 21:46

no uvidíme ještě,..,..

kokot džambo

Pro Peréze jsou "Indiáni" nejvyšší dosažená meta. Pokud tam nevydrží, odejde z F1, nebo skončí v týmu horších kvalit. Do Top Trojky nemá sebemenší šanci se dostat. Mercedes i Ferrari mají svoje akademie a mají problém umístit všechny svoje kvalitní absolventy v adekvátních vozech. Ocon je na příští rok bez sedačky a Wehrlein odešel úplně mimo F1. U Ferrari je to podobné. Teoreticky největší šance by byla u Red Bullu. Jejich akademie zhavarovala, o čemž svědčí Hartley i Gasly a i smlouva s Kvjatem na příští sezónu u Toro Rosso. Ten už je tam potřetí. Prostě to Marko zadrbal. Jenže příští rok přechází i áčkový tým k Hondě a už prosakují zprávy o tom, že do F1 by měl přijít japonský pilot. Nebo si snad myslíš, že Honda ty prachy do motoru vyfičí bez nějaké kompenzace? Prostě, pokud se motor Hondě podaří, musíme počítat s tím, že během dvou, tří let bude minimálně u Toro Rosso japonský pilot. A tím se i tady pro Peréze zavírají vrátka. Navíc, za dva roky bude Perézovi třicet let, čili lepšit už se nebude. Pak už to bude jenom horší a horší. Tím ale nenarážím na jeho letošní kvalifikační výsledky. Já si totiž fakt myslím, že se Ocon zlepšil.

Pierre Gasly Ferda.  |  29. 12. 2018 22:41

Ocon své kvality ukázal už loni a letos pouze potvrdil.

Pepan A1 dík za shrnutí,..

kokot džambo

Není zač.Já si rád pokecám o věcech, které mě zajímají.

kokot džambo

Ten Ocon je fakt na hlavu! To že se Checo "zhoršil" v kvalifikacích ještě neznamená, že se Ocon v kvaldě zlepšil,..

kokot džambo

Může to taky znamenat, že Peréz stárne, jeho kvality klesají, což je mnohem horší a je třeba se ho zbavit.


1 2

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

16:35 | Williams bude mít částečně nového partnera. Od roku 2020 se jim stane RoKIT Drinks.
14:43 | F1 bude GP Mexika vysílat přes Twitch, ale jen v Německu, Lucembursku, Švýcarsku, Dánsku, Norsku a Švédsku.
21. října | Nicholase Latifiho čekají tři první tréninky v řadě. Může to být příprava na příští rok. Latifi je favoritem na sedačku u Williamsu.
18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10