Ocon letos zlepšil své kvalifikační výsledky. To chtěl Mercedes vidět, říká

Mercedes chtel hlavne videt, jak Ocon poslusne uhejba, coz Esteban zvladl pomerne lip nez Q a R...

RIP F1 2008 | Obrigado Felipe 2002-2017

corin F1  |  29. 12. 2018 18:02

Hezky se nevedomky schodil... On rika jak je dobry v kvalifikacich, i autor to zminuje jak zajezdil Pereze... Ale nemel by teda mit vice bodů... mel 16krat lepsi moznost k bodum nez mexican a stejne je za nim v počtu bodu... Myslim ze Ocon ma velky potencial a je rychlejší na jedno kolo,ale ac Pereze nemusím tak je hodne konzistentni... dobre boduje a i podii uz ma. několik.. Takze ve výsledku Perez ma misto v F1 a Ocon ne...

Se podívej taky na to, jak je to s odstoupením. To hraje poměrně slušnou roli :) Rozdíl je 13 bodů,
A 6:2 v odstoupení vůči Perézovi.

Gilles Villeneuve Checo,Checo,Checo  |  29. 12. 2018 20:21

z toho vyplývá, že Ocon je vlastně pi.ča,..

Pepan A1  |  29. 12. 2018 21:08

Takže když mu odejde motor, může za to jedině jezdec? Chápu, že ho nemusíš a jediný, kdo podle Tebe za něco stojí je Peréz, ale když se podívám na výsledky, když vezmu v úvahu, že Peréz je na vrcholu, zatímco Ocon je na počátku své kariéry, tak má vlastně Peréz kliku, že se jejich cesty rozdělily. Pokud by zůstali ve stejném týmu, za rok by si Ocon s nabytými zkušenostmi s Perézem vytřel p.del. Mimochodem, když je Peréz taková špica, proč o něho neprojevily zájem takové týmy jako Mercedes, Ferrari nebo Red Bull? Odpověď je jednoduchá - Peréz zase takový borec není.

Gilles Villeneuve Checo,Checo,Checo  |  29. 12. 2018 21:21

Bude záležet na formě Indiánů, pokud budou nejlepší ze zbytku světa F1, Checo má ještě šanci. Vettel i Hamilton stárne a bude je třeba nahradit už kompletními jezdci, a to je voda na mlýn pro Checa. Ve správný čas na správném místě.

Kdyby bylo to, co říkáš pravda tak by teď neseděl v Mercedesu Bottas ale právě tebou zmiňovaný Peréz :) (Jen pro připomenutí, v roce 2016, kdy se přesun Bottase do Mercedesu řešil byla právě FI 4. v konečném pořadí). Taktéž by příští rok nejezdil za Ferrari Leclerc, Sauber je za letošek ve výsledkové listině spíše dole než nahoře.

Až odejdou Hamilton s Vettelem (řekněme třeba během 5 let), po Perézovi nikdo nesáhne (je "jen" o 3 roky starší než Vettel např.). Budou tam další potencionální hvězdy. (Ocon, Russel, Norris, Sainz a další)

Příspěvek byl 1× upraven, naposled 29. 12. 2018 21:46

Gilles Villeneuve Checo,Checo,Checo  |  29. 12. 2018 21:54

no uvidíme ještě,..,..

Pepan A1  |  29. 12. 2018 22:34

Pro Peréze jsou "Indiáni" nejvyšší dosažená meta. Pokud tam nevydrží, odejde z F1, nebo skončí v týmu horších kvalit. Do Top Trojky nemá sebemenší šanci se dostat. Mercedes i Ferrari mají svoje akademie a mají problém umístit všechny svoje kvalitní absolventy v adekvátních vozech. Ocon je na příští rok bez sedačky a Wehrlein odešel úplně mimo F1. U Ferrari je to podobné. Teoreticky největší šance by byla u Red Bullu. Jejich akademie zhavarovala, o čemž svědčí Hartley i Gasly a i smlouva s Kvjatem na příští sezónu u Toro Rosso. Ten už je tam potřetí. Prostě to Marko zadrbal. Jenže příští rok přechází i áčkový tým k Hondě a už prosakují zprávy o tom, že do F1 by měl přijít japonský pilot. Nebo si snad myslíš, že Honda ty prachy do motoru vyfičí bez nějaké kompenzace? Prostě, pokud se motor Hondě podaří, musíme počítat s tím, že během dvou, tří let bude minimálně u Toro Rosso japonský pilot. A tím se i tady pro Peréze zavírají vrátka. Navíc, za dva roky bude Perézovi třicet let, čili lepšit už se nebude. Pak už to bude jenom horší a horší. Tím ale nenarážím na jeho letošní kvalifikační výsledky. Já si totiž fakt myslím, že se Ocon zlepšil.

Pierre Gasly Ferda.  |  29. 12. 2018 22:41

Ocon své kvality ukázal už loni a letos pouze potvrdil.

Gilles Villeneuve Checo,Checo,Checo  |  30. 12. 2018 14:58

Pepan A1 dík za shrnutí,..

Pepan A1  |  30. 12. 2018 16:20

Není zač.Já si rád pokecám o věcech, které mě zajímají.

Gilles Villeneuve Checo,Checo,Checo  |  30. 12. 2018 19:57
Gilles Villeneuve Checo,Checo,Checo  |  29. 12. 2018 15:54

Ten Ocon je fakt na hlavu! To že se Checo "zhoršil" v kvalifikacích ještě neznamená, že se Ocon v kvaldě zlepšil,..

Pepan A1  |  29. 12. 2018 21:11

Může to taky znamenat, že Peréz stárne, jeho kvality klesají, což je mnohem horší a je třeba se ho zbavit.

Gilles Villeneuve Checo,Checo,Checo  |  29. 12. 2018 21:35

Nemáš svého oblíbence vedle nicku.
Já svého oblíbence znám jak nikdo. Checo měl bouřlivý rok,..ženil se, malý potomek. Obrovský tlak na Maylu - konkurz. A hlavně letos Checo v kvaldách nechtěl proti Oconovi zbytečně riskovat, jel vždy opatrně a s rezervou. V závodě si svou konzistentnost a zkušenosti už ale zůročil.

Pepan A1  |  29. 12. 2018 22:44

Zkus někdy zauvažovat nad tím, co sem napíšeš. Všichni piloti se v kvalifikaci hecnou, aby udělali co nejlepší výsledek a nemuseli se pak probíjet závodním polem, jediný Checo bere kvaldu s rezervou. Není to tak trochu na hlavu? Vždyť při předjíždění v závodě ten pilot riskuje víc než když se vypne v kvaldě k co nejlepšímu výkonu. Navíc, čím je blíže čelu startovního pole, tím je menší riziko zamotání do postartovní tlačenice a tím i menší riziko havárie. Já chápu, že máš Peréze jako svého oblíbence, že o něm znáš spoustu i soukromých údajů, ale zkus být trochu objektivní. Takhle jsi tady spoustě lidí pro smích, což je škoda. Klidně si vyměním názor s kámkoliv, ale chtělo by to fakt trochu objektivity. Dívat se na věci s nadhledem, protože tak nejen sobě, ale i svému oblíbenci vlastně škodíš. Měj se hezky, přeji Ti hezký večer.

Gilles Villeneuve Checo,Checo,Checo  |  30. 12. 2018 15:19

Dík Pepane A1, určitě Ti to ještě někde v diskusi vysvětlím, tady už to je staré a neaktuální. S tou Pérezovou kvaldou jsem to myslel fakt vážně, a aby nedošlo z Tvé strany k nedorozumění musel bych to pro mne složitě a obsáhle popsat. Jen ve zkratce: Checo je starší a vážných havárek má mnohokrát více než Ocon. Ocon s pocitem nesmrtelnosti a rychlejších jeho reakci dával o desetinu na kolo lepší výsledek než Checo, proto si Checo řekl, tudy cesta k úspěchu nevede. Relativně málo získáš, ale hodně můžeš ztratit, proto letos prioritou číslo jedna u Checa byly jenom čisté závody,.

Sebastian Vettel Killa-Gorilla  |  29. 12. 2018 13:19

zlepšil se a Hamiltona poctivě pouštěl a to ne jen o kolo ale stejně mu je to hov no platný , nevemou tam ani dělat poskoka

Fernando Alonso S-fan____  |  29. 12. 2018 13:34

Slovosled na úrovni prvňáčka z pomocné školy, gratulujeme.


1 2

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

14:51 | Objevují se spekulace, že manažerem Micka Schumachera bude N. Todt.
11:40 | odkaz
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.