Ocon letos zlepšil své kvalifikační výsledky. To chtěl Mercedes vidět, říká

Podle Estebana Ocona bylo zlepšení jeho výkonnosti v letošních kvalifikacích formule 1 důležité, protože to přesně chtěl Mercedes u francouzského pilota vidět.
Ocon letos zlepšil své kvalifikační výsledky. To chtěl Mercedes vidět, říká

Ve své první sezóně ve formuli 1 v roce 2017 Ocon v kvalifikačním souboji prohrál se svým týmovým kolegou Sergiem Pérezem poměrem 7:13. Letos už byla jeho bilance podstatně příznivější, když Péreze ve vyhraných kvalifikacích rozdrtil 16:5.

„Mým cílem je vyhrát šampionát a uvidíme, jak se vyvine budoucnost, myslím si ale, že Mercedes chtěl vidět, že jeho jezdci dokáží dobře jezdit v kvalifikaci,“ řekl Ocon, jehož slova cituje Motorsport.com.

„V jakýchkoliv závodech je důležité startovat vpředu, s aerodynamikou, jakou nyní máme, je velmi obtížné předjíždět. Je to velká pomoc a já jsem se svým zlepšením velmi spokojen,“ dodává pilot týmu Racing Point Force India.

V kvalifikaci byl lepší Ocon, v závodě já, říká Pérez

V kvalifikaci byl lepší Ocon, v závodě já, říká Pérez

„Myslím, že nejvíce jsem se zlepšil v kvalifikaci a přípravách na víkend. V této oblasti jsem byl letos nejsilnější. V této sezóně jsem se často kvalifikoval na šestém, sedmém, osmém místě. Myslím, že je to dobré a jsem s tím velmi spokojen,“ pochvaluje si.

Ocon bude v příštím roce působit jako rezervní pilot Mercedesu s nadějí, že se pro rok 2020 vrátí do závodní sedačky ve formuli 1.

O tu přišel poté, co konsorcium vedené Lawrencem Strollem zachránilo z nucené správy tým Force India a vytvořilo z něj nový tým Racing Point. Vedle Péreze bude příští rok za Racing Point proto závodit Strollův syn Lance, který strávil poslední dvě sezóny u Williamsu.

„Myslím, že v kvalifikaci jsem se zlepšil více než jen trochu. Z pohledu závodní rychlosti jsem měl velmi dobrý základ už od začátku, kdy jsem začal závodit ve F1. Ve formuli 1 jsem se ale naučil, že pokud nestartujete tam, kde by měl vůz být, je těžké se na tu pozici v závodech vrátit,“ řekl.

„Mohu se také srovnávat se svým týmovým kolegou. Myslím, že je velice zkušený, i on se postupem let zlepšuje, ale méně než nováček. V porovnání s ním si myslím, že jsem mnohem silnější než v loňském roce.“

Mercedes Bottasovi důvěřuje, pro rok 2020 má však šanci i Ocon

Mercedes Bottasovi důvěřuje, pro rok 2020 má však šanci i Ocon

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (30) Další článek: Russell může být jako Leclerc, myslí si Paddy Lowe
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00