Přestože má Esteban Ocon na svém kontě jedno vítězství v závodě F1, vůz, se kterým by mohl pravidelně sbírat vavříny, nikdy neměl k dispozici.
Ačkoliv je Estebanovi Oconovi teprve 28 let, již nyní se mezi současnými piloty v F1 s přehledem řadí mezi ty více zkušené.
Francouz, který od letošní sezony hájí barvy stáje Haas, nicméně poukazuje na to, že na rozdíl od jiných stále aktivních jezdců své generace, tedy těch narozených kolem roku 1996, dosud nikdy neměl k dispozici „vítězný vůz“ (na rozdíl třeba od Sainze, Verstappena či Albona).
„Je to frustrující. Když se podívám na všechny ostatní jezdce mé generace, všichni měli někdy šanci jezdit ve vítězném monopostu,“ řekl Ocon v rozhovoru pro RacingNews365
„Nebudu říkat, že měl každý z nich vůz, který mohl vyhrávat celý rok, ale po určitý časový úsek určitě ano. Jsem pravděpodobně jediný, kdo nikdy neměl šanci řídit nějaké takové auto,“ poznamenal dále francouzský pilot, který přesto jedno vítězství oslavil, když ovládl chaotickou GP Maďarska 2021.
Ocon nicméně věří, že se jednoho dne dočká.
„Viděli jsme to i u jiných jezdců. Dobrým příkladem je Jenson (Button, mistr světa z roku 2009) či Carlos (Sainz), který nakonec dostal šanci u Ferrari, která se původně zdála, že nikdy nepřijde. Věřím, že se také dočkám, jinak bych se tady tolik nesnažil,“ nechal se slyšet závodník stáje Haas, se kterou sice dokáže bojovat o body, ale jeho cíle jsou mnohem vyšší.
„Je dobré bojovat ve středu pole, ale mým cílem je v budoucnu bojovat o vítězství, pole positions i o mistrovské tituly, alespoň jednou...Tam v tuto chvíli nejsme, ale i tak se musíme snažit získávat body v každém závodě, pokud to jde,“ uzavřel Ocon.