Ocon je budoucí hvězdou, říkají u Lotusu

Francouz udělal během své premiéry ve F1 na konci sezóny v Abú Dhabí na Lotus dojem.
Ocon je budoucí hvězdou, říkají u Lotusu

Loňský šampion Evropské formule 3 Esteban Ocon bude v budoucnu hvězdou formule 1. Takový je názor závodního šéfa stáje Alana Permaneho.

Francouz na konci loňské sezóny poprvé vyzkoušel vůz formule 1, když na okruhu ve Valencii jezdil s lotusem z roku 2012. Pak jej Lotus, jehož programu pro mladé závodníky je Ocon součástí, posadil do monopostu E22 v tréninku na Velkou cenu Abú Dhabí. Kromě toho nastoupil také do následných testů na okruhu Yas Marina.

V tréninku si Francouz vedl ve srovnání s Pastorem Maldonadem velmi dobře, což v Permanem zanechalo příjemný pocit.

„Spolupracovat s jezdci jako je on je obrovským potěšením,” řekl Permane. „Je samozřejmě velmi rychlý; myslím, že nebylo třeba ho posadit do našeho vozu, abychom to zjistili. Není o tom pochyb.”

Ocon při svém prvním testu F1 na Lotus zapůsobil

Ocon při svém prvním testu F1 na Lotus zapůsobil

„Jeho zpětná vazba je ale úžasná. Nemá o autě žádné předsudky, takže vám neřekne, že se pneumatiky přehřívají nebo že dochází k odtržení proudění v difuzoru. Prostě vám řekne, co to dělá, že je to tady nedotáčivé. To je do budoucna velmi pozitivní.”

„Fakt, že ve svém prvním tréninku skončil tři desetiny za Pastorem, byl velmi, velmi dobrý. Bylo to na 100 procent reprezentativní.”

„Měli stejné množství paliva a jeli i stejný program. Nikdy neřídil vůz z roku 2014 v kombinaci s touto pohonnou jednotkou, takže toho předvede ještě mnohem více.”

„Zmínil se i o tom, že musel dělat hodně změn na přepínačích, na což už jsou samozřejmě závodní jezdci zvyklí. Vědí, že v každém kole udělají nějakou změnu na přepínači, na začátku tréninku to byl opravdu problém, teď už je to ale druhořadé.”

„Všechno tohle se tedy musel naučit, a kromě toho samozřejmě i trať. Všechno to zvládl a jsem si jistý, že je budoucí hvězdou.”

Další článek: Arnoux: Ferrari potřebovalo změnu

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna