Ocon doufá, že prvními stupni vítězů umlčel kritiky

Pilot Renaultu Esteban Ocon dosáhl ve Velké ceně Sachíru na první stupně vítězů ve formuli 1, když v událostmi nabitém závodě dojel druhý.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Ocon doufá, že prvními stupni vítězů umlčel kritiky | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Ocon se po roční přestávce letos vrátil do formule 1 s týmem Renault. Týmový kolega Daniel Ricciardo jej však pravidelně porážel a jeho maximem dosud bylo páté místo, zatímco Ricciardo už dvakrát skončil třetí.

V Bahrajnu ale Oconovi vyšla strategie jedné zastávky a po startu z jedenáctého místa si dojel pro první stupně vítězů v kariéře.

„Nemám slov. Na cílové čáře jsem plakal. Tolik emocí mi probíhalo mou myslí. Byla to z naší strany náročná sezóna. Pořád to nevycházelo, nikdy jsme ale nepřestali tlačit, tvrdě jsme pracovali a zůstávali motivovaní. To bylo velmi důležité,“ řekl Ocon.

„Ve chvíli, kdy vám věří stále méně a méně lidí je důležité, abyste si věřili vy sami a dnes se nám to podařilo. Jsem velmi šťastný, že se tvrdá práce vyplatila.“

Ocon měl v Ricciardovi velmi silného týmového kolegu. Francouz přiznal, že se Ricciardo, který v Sachíru dojel pátý, letos zlepšil.

„Daniel je fantastickým měřítkem. Jeho druhá sezóna u Renaultu je velmi slušná a udělal krok vpřed. Celkově ale cítím, že i moje zlepšení bylo dobré. Stahuji na něj ztrátu a tyto stupně vítězů jsou třešničkou na dortu.“

Další článek: Dnes jsme vyhráli zaslouženě, říká Pérez po svém prvním triumfu ve F1

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.