Ocon doufá, že prvními stupni vítězů umlčel kritiky

Pilot Renaultu Esteban Ocon dosáhl ve Velké ceně Sachíru na první stupně vítězů ve formuli 1, když v událostmi nabitém závodě dojel druhý.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Ocon doufá, že prvními stupni vítězů umlčel kritiky | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Ocon se po roční přestávce letos vrátil do formule 1 s týmem Renault. Týmový kolega Daniel Ricciardo jej však pravidelně porážel a jeho maximem dosud bylo páté místo, zatímco Ricciardo už dvakrát skončil třetí.

V Bahrajnu ale Oconovi vyšla strategie jedné zastávky a po startu z jedenáctého místa si dojel pro první stupně vítězů v kariéře.

„Nemám slov. Na cílové čáře jsem plakal. Tolik emocí mi probíhalo mou myslí. Byla to z naší strany náročná sezóna. Pořád to nevycházelo, nikdy jsme ale nepřestali tlačit, tvrdě jsme pracovali a zůstávali motivovaní. To bylo velmi důležité,“ řekl Ocon.

„Ve chvíli, kdy vám věří stále méně a méně lidí je důležité, abyste si věřili vy sami a dnes se nám to podařilo. Jsem velmi šťastný, že se tvrdá práce vyplatila.“

Ocon měl v Ricciardovi velmi silného týmového kolegu. Francouz přiznal, že se Ricciardo, který v Sachíru dojel pátý, letos zlepšil.

„Daniel je fantastickým měřítkem. Jeho druhá sezóna u Renaultu je velmi slušná a udělal krok vpřed. Celkově ale cítím, že i moje zlepšení bylo dobré. Stahuji na něj ztrátu a tyto stupně vítězů jsou třešničkou na dortu.“

Váš názor Další článek: Dnes jsme vyhráli zaslouženě, říká Pérez po svém prvním triumfu ve F1
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00