Ocon doufá, že prvními stupni vítězů umlčel kritiky

Pilot Renaultu Esteban Ocon dosáhl ve Velké ceně Sachíru na první stupně vítězů ve formuli 1, když v událostmi nabitém závodě dojel druhý.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Ocon doufá, že prvními stupni vítězů umlčel kritiky | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Ocon se po roční přestávce letos vrátil do formule 1 s týmem Renault. Týmový kolega Daniel Ricciardo jej však pravidelně porážel a jeho maximem dosud bylo páté místo, zatímco Ricciardo už dvakrát skončil třetí.

V Bahrajnu ale Oconovi vyšla strategie jedné zastávky a po startu z jedenáctého místa si dojel pro první stupně vítězů v kariéře.

„Nemám slov. Na cílové čáře jsem plakal. Tolik emocí mi probíhalo mou myslí. Byla to z naší strany náročná sezóna. Pořád to nevycházelo, nikdy jsme ale nepřestali tlačit, tvrdě jsme pracovali a zůstávali motivovaní. To bylo velmi důležité,“ řekl Ocon.

„Ve chvíli, kdy vám věří stále méně a méně lidí je důležité, abyste si věřili vy sami a dnes se nám to podařilo. Jsem velmi šťastný, že se tvrdá práce vyplatila.“

Ocon měl v Ricciardovi velmi silného týmového kolegu. Francouz přiznal, že se Ricciardo, který v Sachíru dojel pátý, letos zlepšil.

„Daniel je fantastickým měřítkem. Jeho druhá sezóna u Renaultu je velmi slušná a udělal krok vpřed. Celkově ale cítím, že i moje zlepšení bylo dobré. Stahuji na něj ztrátu a tyto stupně vítězů jsou třešničkou na dortu.“

Další článek: Dnes jsme vyhráli zaslouženě, říká Pérez po svém prvním triumfu ve F1

Témata článku: , ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února