Ocon doufá, že prvními stupni vítězů umlčel kritiky

Pilot Renaultu Esteban Ocon dosáhl ve Velké ceně Sachíru na první stupně vítězů ve formuli 1, když v událostmi nabitém závodě dojel druhý.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Ocon doufá, že prvními stupni vítězů umlčel kritiky | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Ocon se po roční přestávce letos vrátil do formule 1 s týmem Renault. Týmový kolega Daniel Ricciardo jej však pravidelně porážel a jeho maximem dosud bylo páté místo, zatímco Ricciardo už dvakrát skončil třetí.

V Bahrajnu ale Oconovi vyšla strategie jedné zastávky a po startu z jedenáctého místa si dojel pro první stupně vítězů v kariéře.

„Nemám slov. Na cílové čáře jsem plakal. Tolik emocí mi probíhalo mou myslí. Byla to z naší strany náročná sezóna. Pořád to nevycházelo, nikdy jsme ale nepřestali tlačit, tvrdě jsme pracovali a zůstávali motivovaní. To bylo velmi důležité,“ řekl Ocon.

„Ve chvíli, kdy vám věří stále méně a méně lidí je důležité, abyste si věřili vy sami a dnes se nám to podařilo. Jsem velmi šťastný, že se tvrdá práce vyplatila.“

Ocon měl v Ricciardovi velmi silného týmového kolegu. Francouz přiznal, že se Ricciardo, který v Sachíru dojel pátý, letos zlepšil.

„Daniel je fantastickým měřítkem. Jeho druhá sezóna u Renaultu je velmi slušná a udělal krok vpřed. Celkově ale cítím, že i moje zlepšení bylo dobré. Stahuji na něj ztrátu a tyto stupně vítězů jsou třešničkou na dortu.“

Další článek: Dnes jsme vyhráli zaslouženě, říká Pérez po svém prvním triumfu ve F1

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00