Ocon by uvítal za týmového kolegu u Renaultu Alonsa

Esteban Ocon se nechal slyšet, že by byl „velmi šťastný“, kdyby se dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso vrátil do Renaultu a pro sezónu 2021 se stal jeho týmovým kolegou.
Ocon by uvítal za týmového kolegu u Renaultu Alonsa

Zatímco Ocon, který se do F1 vrací po roční přestávce, zůstane u továrního týmu francouzské automobilky také v sezóně 2021, jeho současný týmový kolega Daniel Ricciardo již má podepsáno s McLarenem, kde od příštího roku nahradí Carlose Sainze Jr.

Vedle Ocona je proto u Renaultu pro sezónu 2021 stále volné místo. A jedním z pilotů, jehož jméno bylo v této souvislosti skloňováno, je i Alonso, který s Renaultem získal v letech 2005 a 2006 své dva tituly a z F1 odešel na konci roku 2018 po čtyřech těžkých letech u McLarenu.

„Moje osobní volba nemá žádnou spojitost s tím, co udělá tým,“ řekl Ocon pro Motorsport.com.

Alonso příští rok u Renaultu? Ne, říká Abiteboul a nevylučuje Vettela

Alonso příští rok u Renaultu? Ne, říká Abiteboul a nevylučuje Vettela

„S Fernandem mám skvělý vztah. S ním jako s jediným jezdcem jsem si vyměnil helmu. Ve své době bojoval s Michaelem (Schumacherem), tím jsem si zamiloval tento sport. Nevím, jestli se k nám připojí nebo ne, kdyby se ale mohl vrátit, byl bych velmi šťastný,“ dodal Ocon s tím, že by si o svém přání mít Alonsa v týmu mohl v budoucnu promluvit i s šéfem stáje Cyrilem Abiteboulem.

Renault zdůraznil, že nemá v plánu spěchat s oznámením Ricciardova nástupce. Kromě Alonsa byl s Renaultem spojován také Vettel, kterého Sainz Jr. nahradí u Ferrari. Renault má také dva mladíky Guanyu Zhoua a Christiana Lundgaarda ve své jezdecké akademii.

Ricciardo by si z jezdců vybral za kolegu Alonsa. Čistě jen proto, že Vettel už byl jeho týmovým kolegou u týmu Red Bull.

„Řekl bych Alonso jen proto, že je to něco, co jsem ještě nezažil. Týmoví kolegové představují skvělé měřítko a zlepšují vaše dovednosti. Vždy se něco můžete naučit. Nevěřím, že tu byl nějaký perfektní pilot. Vždy se člověk může zlepšit,“ řekl Australan.

Alonso prozradil, kdo byl jeho nejlepší týmový kolega

Alonso prozradil, kdo byl jeho nejlepší týmový kolega

Foto: Getty Images / Pool

Další článek: Fotogalerie: Čtvrtek před GP Rakouska ve znamení roušek a příprav