Ocon a Gasly dostali za kolizi v prvním kole napomenutí

Domácí jezdci Esteban Ocon a Pierre Gasly dostali napomenutí za svou kolizi v prvním kole Velké ceny Francie vozů formule 1 na okruhu Paula Ricarda.
Ocon a Gasly dostali za kolizi v prvním kole napomenutí

Pilot Toro Rosso Gasly v nájezdu do třetí zatáčky při brzdění ztratil kontrolu nad svým vozem a narazil do zadní části Oconovy force indie. Oba piloti museli kvůli velkému poškození ze závodu odstoupit.

Po závodě byli oba jezdci předvolání před sportovní komisaře, od kterých dostali napomenutí.

„Pilot č. 31 (Ocon) byl optimistický při svém manévru a přejetí z levé strany trati napříč k apexu zatáčky. Pilot č. 10 (Gasly) byl také příliš optimistický při pozdním brzdění do zatáčky. Komisaři mají za to, že oba jezdci udělali chyby, které přispěly ke kolizi,“ stojí v prohlášení komisařů.

Podle Gaslyho Ocon netušil, že se na něj pokusí ve 3. zatáčce zaútočit.

„Přijel úplně zleva, neviděl mě a přejel napříč tratí k apexu. Neměl jsem kam jet, takže jsem nemohl zabránit kolizi,“ řekl Gasly.

„Viděl jsem, že on mě neviděl a přejede úplně na vnitřek, tak jsem se snažil brzdit ještě více. Už jsem viděl, co se stane. Snažil jsem se co nejvíce zkrátit si trať vnitřkem, ale nemohl jsem se vyhnout.“

Podle slov Ocona jej ze závodu nevyřadil kontakt s Gaslym, ale jeho vůz byl poškozen už po kontaktu s dalším Francouzem Romainem Grosjeanem v nájezdu do první zatáčky.

Pilot týmu Haas Ocona natlačil na levou stranu tratě a podle komisařů udělal náhlý a výrazný pohyb doleva, který vedl ke kolizi. Za to si od nich Grosjean vysloužil penalizaci pěti sekund a dva trestné body.

„Měl jsem dobrý start, byl jsem vedle Romaina, už jsem měl jedno kolo za bílou čárou, takže už jsem byl na hraně dráhy,“ popsal Ocon.

„Na druhé straně od Romaina nikdo nebyl a já dostal velký náraz, takže už v té chvíli jsem si pomyslel, že bych odstoupil. Náraz byl tak silný, že byla poškozena celá jedna strana a zřejmě i chladič. Pak Pierre ztratil kontrolu při brzdění a zezadu do mě narazil.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (5) Další článek: Neměl jsem kam jet, říká Vettel ke kolizi s Bottasem
19:27 | Hamilton po odchodů od stewardů řekl, že o vítězství nepřijde.
17:42 | V Hockenheimu se krátce po konci závodu otevřelo nebe...doslova povodeň.
12:35 | Gasly mění kompletně celou pohonnou jednotku. Odstartuje z konce startovního pole
21. července | Ferrari věnovalo zisk pole position Marchionnemu..

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink Ricciardo (1:13.525)
2. trénink Verstappen (1:13.085)
Sobota 21. července 2018
3. trénink Leclerc (1:34.577, mokro)
Kvalifikace Vettel (1:11.212)
Neděle 22. července 2018
Závod Hamilton