Očekává McLaren protesty proti svému letošnímu vozu?

Britský Autosport vydal článek, podle kterého McLaren předpokládá, že by mohli soupeři zpochybnit některá jeho technická řešení na novém monopostu. Pak ho stáhl.
Očekává McLaren protesty proti svému letošnímu vozu?

Proč Autosport článek o McLarenu odstranil, není v tuto chvíli zřejmé. Rozhodně byl ale zajímavý. Šéf McLarenu Applied Technologies Geoff McGrath mu měl prozradit, že se wokingský tým připravuje na protesty proti MP4-27, které představí zítra.

"Na voze jsou technické inovace, které budou zřejmé na první pohled," řekl McGrath a dodal, že se McLaren "připravuje na boj" o svůj vůz. Odvážné technické inovace mají být stejně jako u Ferrari výsledkem snahy odpoutat se od příliš konzervativního přístupu.

"Poslední roky jsme začínali se ztrátou, a to je zklamání," pokračoval McGrath. "Ale když ztrácíme, na historii vidíte, že vždy dokážeme dohánět rychleji než ostatní. Dokud nevyjedeme k prvnímu testu v Jerezu, inženýři si nebudou jistí, jestli postupovali správně."

Podle Autosportu se McLaren soustředí s letošním vozem na kvalifikační výkon, aby získával co nejlepší pozice na startovním roštu. Jakýmsi vzorem se stal Sebastian Vettel a jeho loňské výkony.

"Musí to být brilantní jezdec, protože na konci loňské sezóny jsme určitě měli nejlepší auto, přesto nás překonával," přiznal McGrath. "Snažíme se zjistit, co přesně dělá, že je tak dobrý."

"Jak se mu daří pokaždé zajet rychlé kvalifikační kolo? Myslíme si, že je to jezdeckým uměním. Žádné triky na voze nepoužívá, prostě z něj dostane víc než my."

Další článek: Sutil byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody a pokutě