Obrubníky za defekty pneumatik určitě nemůžou, hájí se Silverstone

Prezident BRDC Derek Warwick označil za nesmyslné podezření, že by nedělní problémy s pneumatikami mohly zavinit ostré hrany obrubníků.
Obrubníky za defekty pneumatik určitě nemůžou, hájí se Silverstone

Britský klub závodních jezdců (BRDC) vlastní a provozuje Silverstone. Warwick ihned vystoupil na obranu okruhu, rázně odmítl teorii o ostrých obrubnících.

"Absolutní nesmysl, tyto obrubníky jsou tu od roku 2009 a přejely přes ně tisíce a tisíce vozů a byly úplně v pořádku," řekl pro Sky Sports. "Kontrolovala je FIA a potvrdila, že zcela odpovídají požadavkům FIA."

Warwick si je jistý, že problém byl v samotných pneumatikách. Přitom týmy měly příležitost je změnit.

"Myslím, že problémem je, že jsme před pár týdny měli tajný třídenní test Mercedesu, jehož účelem bylo postavit pneumatiku, která bude dost silná pro britskou Grand Prix. Přišli s pneumatikou a týmy pak měly hlasovat o jejím nasazení v Silverstonu."

"Takže týmy se musí podívat samy na sebe, protože rozhodly, že se ta nová pneumatika nenasadí. Tak trochu viním Pirelli, ale oni udělali maximum, aby do Silverstonu přivezli novou pneumatiku, a tři týmy hlasovaly proti."

Warwick se nakonec pustil do všech. "Z mého pohledu Bernie (Ecclestone), FIA a Pirelli poškozují tento sport, měli by se nad sebou vážně zamyslet, vyměnit tyto pneumatiky a neočekávat, že se všechny týmy shodnou."

"Všechny týmy se nikdy neshodnou, takže jim to seberte a dejte na vozy bezpečné pneumatiky. Bernie je zodpovědný za formuli 1, stejně jako FIA. Oni si vybrali Pirelli a Pirelli nenaplňuje očekávání, takže oni mají zodpovědnost vůči tomuto sportu, abychom měli dost bezpečný sport pro jezdce i diváky."

Další článek: Ferrari: Na soupeře jsme ztratili, auto musíme vylepšovat, ne zhoršovat

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.