Obrubníky za defekty pneumatik určitě nemůžou, hájí se Silverstone

Prezident BRDC Derek Warwick označil za nesmyslné podezření, že by nedělní problémy s pneumatikami mohly zavinit ostré hrany obrubníků.
Obrubníky za defekty pneumatik určitě nemůžou, hájí se Silverstone

Britský klub závodních jezdců (BRDC) vlastní a provozuje Silverstone. Warwick ihned vystoupil na obranu okruhu, rázně odmítl teorii o ostrých obrubnících.

"Absolutní nesmysl, tyto obrubníky jsou tu od roku 2009 a přejely přes ně tisíce a tisíce vozů a byly úplně v pořádku," řekl pro Sky Sports. "Kontrolovala je FIA a potvrdila, že zcela odpovídají požadavkům FIA."

Warwick si je jistý, že problém byl v samotných pneumatikách. Přitom týmy měly příležitost je změnit.

"Myslím, že problémem je, že jsme před pár týdny měli tajný třídenní test Mercedesu, jehož účelem bylo postavit pneumatiku, která bude dost silná pro britskou Grand Prix. Přišli s pneumatikou a týmy pak měly hlasovat o jejím nasazení v Silverstonu."

"Takže týmy se musí podívat samy na sebe, protože rozhodly, že se ta nová pneumatika nenasadí. Tak trochu viním Pirelli, ale oni udělali maximum, aby do Silverstonu přivezli novou pneumatiku, a tři týmy hlasovaly proti."

Warwick se nakonec pustil do všech. "Z mého pohledu Bernie (Ecclestone), FIA a Pirelli poškozují tento sport, měli by se nad sebou vážně zamyslet, vyměnit tyto pneumatiky a neočekávat, že se všechny týmy shodnou."

"Všechny týmy se nikdy neshodnou, takže jim to seberte a dejte na vozy bezpečné pneumatiky. Bernie je zodpovědný za formuli 1, stejně jako FIA. Oni si vybrali Pirelli a Pirelli nenaplňuje očekávání, takže oni mají zodpovědnost vůči tomuto sportu, abychom měli dost bezpečný sport pro jezdce i diváky."

Další článek: Ferrari: Na soupeře jsme ztratili, auto musíme vylepšovat, ne zhoršovat

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10