Obrat ve druhém tréninku byl pro pole position klíčový, říká Verstappen

Jezdec Red Bullu Max Verstappen nedal v kvalifikaci na Velkou cenu Francie jezdcům Mercedesu šanci a získal svou druhou letošní pole position.
Foto: Getty Images
Obrat ve druhém tréninku byl pro pole position klíčový, říká Verstappen | Foto: Getty Images

„Zatím to byl opravdu pozitivní víkend. Obzvlášť na trati, kde je to pro nás normálně trochu obtížnější,“ řekl Verstappen.

Valtteri Bottas byl nejrychlejší v prvním tréninku, druhý páteční trénink už vyhrál Verstappen, který Fina porazil o 8 tisícin sekundy. V sobotu dopoledne už Verstappen soupeřům nadělil třičtvrtě sekundy.

„Myslím, že ve včerejším druhém tréninku jsme udělali obrat a dnes je to ještě lepší, takže získat pole position bylo opravdu hezké. Dnes se samozřejmě nezískávají žádné body. Pro nás to ale byl skvělý den. Samozřejmě to nyní musíme dotáhnout do konce a získat těch 25 bodů, které jsme ztratili v Baku,“ připomenul Verstappen defekt, který jej vyřadil z první pozice v minulém závodě.

Pérez chce pro Red Bull dvojité vítězství

Až za dvojicí jezdců Mercedesu bude stát na čtvrtém místě druhý pilot Red Bullu Sergio Pérez.

„Nebyla to ideální kvalifikace, protože podle mě jsme mohli mít první řadu, bohužel jsem ale udělal chybu v posledním kole v Q3, která mě stála čas na kolo,“ přiznal Pérez.

„Šli jsme správným směrem a já se ve voze cítil dobře, ve 12. zatáčce jsem ale byl široký, přejel přes obrubník a pokus tím byl zničený.

„Bude to s Mercedesem těsné, takže budu tlačit už od prvního kola. Myslím, že závod bude o práci s pneumatikami. Moje starty jsou dobré, takže plán je získat na startu pár pozic a od té chvíle kontrolovat závod, abychom dojeli na prvních dvou místech.“

Další článek: Hamilton poprvé o tomto víkendu porazil týmového kolegu Bottase

12:52 | Verstappenův bouraný motor nakonec zřejmě není v pořádku. Po sobotě byly odhaleny poškození a Verstappen tak mění motor, turbo, MGU-H, MGU-K a výfuk. Řídicí jednotka a baterie zůstávají.
10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00