Obětovali mě kvůli Alonsovi, říká Vandoorne

Stoffel Vandoorne odstartoval do závodu ze 12. pozice. Do cíle ale dojel 14. Daleko za Hülkenbergem, který startoval o jednu pozici před ním. Před Vandoornem skončili i Magnussen či Ericsson, kteří startovali za ním.

McLaren podle všeho chtěl udržet Alonsa před Verstappenem. Španěl zajel do boxů v 19. kole a vrátil se před Vandoorna a Verstappena. Teprve poté mohl Vandoorne ve 20. kole zajet k mechanikům.

Jezdci jako Charles Leclerc, Brendon Hartley, Marcus Ericsson a Kevin Magnussen ale stavěli už mezi 13. a 17. kolem. Vandoorna tak pozdější zastávka poškodila.

„Cítím to tak,“ řekl Vandoorne na dotaz, zda si myslí, že ho tým obětoval, aby maximalizoval výsledek Alonsa. „Určitě. Myslím, že jsme měli stavět o pět kol dříve.“

Letošní GP Monaka byla podle Alonsa vůbec nejnudnějším závodem

„Fernando se vrátil těsně před námi a my jeli do boxů v kole, kdy už to bylo zničené. Jsem zklamaný.“

Vandoornova zastávka navíc nebyla ideální. V boxové uličce byl celkem 26,8 s, což je asi o 2,4 s déle než Alonso. „Nevím, co se stalo, ale zelené světlo nepřicházelo. Ztratili jsme tam pár sekund.“

„Byli jsme na stejné strategii jako Nico a měli bychom skončit těsně za ním nebo dokonce před ním.“

Není úplně jasné, co tím Vandoorne myslí, protože jezdec Renaultu stavěl o 30 kol později než Vandoorne.

„Během zastávky jsme ztratili spoustu času a hodně pozic na trati. Nakonec jsme měli na superměkkých tempo, které bylo dobré, ale Monako je Monako. Víme, že předjíždění je tady těžké.“

Diskuze (157) Další článek: Ocon je s výsledkem v GP Monaka velmi spokojený
10:48 | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.