Obě AlphaTauri v nejlepší desítce, Gasly ve druhé řadě

Do třetí části kvalifikace na Velkou cenu Turecka formule 1 se podařilo dostat oběma pilotům AlphaTauri. Pierre Gasly odstartuje z druhé řady.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Obě AlphaTauri v nejlepší desítce, Gasly ve druhé řadě | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Francouz v kvalifikaci obsadil páté místo, díky penalizaci Lewise Hamiltona si ale o pozici polepší a ve druhé řadě doplní Charlese Leclerca z Ferrari.

„Jsem velmi šťastný, že jsme se dnes kvalifikovali na páté místo a po Lewisově penalizaci zítra budeme startovat čtvrtí,“ řekl Gasly.

„Tým od včerejška vůz velmi zlepšil, jelikož jsem se potýkal s nedotáčivostí. Vzhledem k tomu, že se jel třetí trénink na mokru, nebylo snadné zjistit, zda tyto změny fungují. V kvalifikaci jsem ale byl konkurenceschopný. Do závodu jdu se sebevědomím a doufám, že získáme velké množství bodů.“

Cunoda počtvrté v Q3

Počtvrté se ve své první sezóně ve F1 mezi deset nejlepších v kvalifikaci dostal Júki Cunoda. V Q3 byl nejpomalejší, i on si ale polepší Hamiltonovou penalizací.

„Musím říct, že jsem ze svého dnešního výkonu lehce zklamaný, věřím, že v autě byla rychlost. Tým odvedl skvělou práci, ale já to nedokázal v Q3 poskládat dohromady,“ řekl Cunoda.

„Zítřejší závod budu startovat na měkké sadě, což je odlišná strategie od většiny vozů kolem mě, dnes večer se tedy budu muset připravit a zítra využít každé příležitosti. Startovat v top 10 je pozitivní, hlavním cílem pro mě tento víkend je skončit na bodech a doufám, že se mi to zítra podaří,“ dodal devátý Cunoda.

Váš názor Další článek: Leclerc: Dobrá forma Ferrari v Turecku je trochu zvláštní
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
21. října | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
21. října | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
21. října | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00