Obchodní výsledky Ferrari nejsou závislé na úspěších ve F1

Scuderia Ferrari není pod tlakem, protože by na ní záležely příjmy automobilky, ale kvůli sportovní historii značky. Říká to syn Enza Ferrariho.
Obchodní výsledky Ferrari nejsou závislé na úspěších ve F1

Tým Ferrari se netají tím, že pro něj bude tento rok ve formuli 1 důležitý, letošní monopost má znamenat předěl mezi neúspěšnými roky a novými výhrami.

Piero Ferrari však odmítl, že by Scuderia byla pod tlakem proto, že sportovní úspěchy potřebuje automobilka k dobrým prodejním výsledkům. "Nevidím přímou vazbu mezi počtem vítězství nebo titulů a prodeji," řekl. "Za normálních okolností k tomu nemá počet prodejů žádný vztah."

"Ferrari řeší dvě různé věci, jedna je šampionát a druhá je úspěšná a rentabilní produkce silničních vozů. Z mého pohledu mezi tím není žádná vazba."

"Těším se, že budeme mít ve formuli 1 sezónu s lepšími výsledky než v roce 2011. Závodíme kvůli vítězství, ne jen kvůli účasti. To si přeji. Co se týče silničních vozů, tak je tu sice finanční krize, ale myslím, že v jiných zemích (než je Itálie) může Ferrari dosahovat dobrých (prodejních) výsledků."

Ferrari se v posledních letech obchodně daří, v prvním pololetí loňského roku mu narostl čistý zisk o 23,5 procenta, příjmy mělo největší ve své historii. Největším trhem pro něj zůstávají Spojené státy, na druhé místo se po více než stoprocentním růstu vyhoupla Čína.

Další článek: Navzdory loňským nezdarům s výfuky se McLaren riskování nezříká

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen