Obchodní výsledky Ferrari nejsou závislé na úspěších ve F1

Scuderia Ferrari není pod tlakem, protože by na ní záležely příjmy automobilky, ale kvůli sportovní historii značky. Říká to syn Enza Ferrariho.
Obchodní výsledky Ferrari nejsou závislé na úspěších ve F1

Tým Ferrari se netají tím, že pro něj bude tento rok ve formuli 1 důležitý, letošní monopost má znamenat předěl mezi neúspěšnými roky a novými výhrami.

Piero Ferrari však odmítl, že by Scuderia byla pod tlakem proto, že sportovní úspěchy potřebuje automobilka k dobrým prodejním výsledkům. "Nevidím přímou vazbu mezi počtem vítězství nebo titulů a prodeji," řekl. "Za normálních okolností k tomu nemá počet prodejů žádný vztah."

"Ferrari řeší dvě různé věci, jedna je šampionát a druhá je úspěšná a rentabilní produkce silničních vozů. Z mého pohledu mezi tím není žádná vazba."

"Těším se, že budeme mít ve formuli 1 sezónu s lepšími výsledky než v roce 2011. Závodíme kvůli vítězství, ne jen kvůli účasti. To si přeji. Co se týče silničních vozů, tak je tu sice finanční krize, ale myslím, že v jiných zemích (než je Itálie) může Ferrari dosahovat dobrých (prodejních) výsledků."

Ferrari se v posledních letech obchodně daří, v prvním pololetí loňského roku mu narostl čistý zisk o 23,5 procenta, příjmy mělo největší ve své historii. Největším trhem pro něj zůstávají Spojené státy, na druhé místo se po více než stoprocentním růstu vyhoupla Čína.

Další článek: Navzdory loňským nezdarům s výfuky se McLaren riskování nezříká

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10