Občas se o mně říkají nesmysly, ale jsem spokojený, říká Räikkönen

Kimi Räikkönen po dvou letech znovu usedl do vozu formule 1, ale zatím jen kvůli výrobě sedačky. Při této příležitosti poskytl další rozhovor.
Občas se o mně říkají nesmysly, ale jsem spokojený, říká Räikkönen

Kimi, dnes jste byl v kokpitu formule 1 poprvé od roku 2009. Jaký to byl pocit?
Kimi Räikkönen: "Když jsem byl naposledy v Enstonu, na chvíli jsem si sedl do sedačky, ale tohle je opravdu poprvé od roku 2009, co jsem s helmou seděl ve voze formule 1. Zpočátku to bylo trochu zvláštní, protože se kokpit zdá trochu malý, ale to je normální. Je to stejné jako v minulosti, když mi vyráběli sedačku - je to to trochu zvláštní, když poprvé usednete do vozu, ale rychle se přizpůsobíte. Bude příjemné se vrátit k závodění."

Jak důležitá je výroba sedačky na míru?
KR: "Je to jeden z nejdůležitějších úkolů. Ve voze trávíte hodně času, takže vaše pozice je opravdu klíčová, musí být stoprocentně správná. Nevadí mi v této roční době nad tím strávit hodně času, protože v sezóně je hodně závodů a za volantem prosedíte dlouhou dobu. Udělat to správně je nutnost."

Byl jste překvapen zájmem, který v uplynulých týdnech vyvolal váš návrat?
KR: "Můj návrat vyvolal v tisku trochu rozruch a objevilo se hodně spekulací. Pro mě je návrat do formule 1 dobrá věc a doufám, že dobré to bude také pro tým a fanoušky! Miluji toto roční období trávené v továrně. Kolem nového vozu je opravdový rozruch, každé oddělení pracuje naplno, aby bylo všechno připraveno včas. Cítíte nasazení lidí a je příjemné být součástí toho všeho."

O vašem návratu se objevilo hodně komentářů, někdy byly pozitivní, někdy negativní.
KR: "Na mě to nemá žádný vliv. Občas slyšíte nesmysly, jindy zas hezké věci. Hlavní je, že jsem se vrátit chtěl, a s týmem mám dobrou příležitost, takže jsem spokojený. Nikdy jsem se moc nezabýval tím, co lidé říkají, nebo co si myslí. Dělám si své věci a pro mě je hlavní, abych s nimi byl spokojený já."

Další článek: Buemi se stal záložním jezdcem Red Bullu Racing a Toro Rosso

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10