Občas jsme se názorově rozcházeli, říká Wolff o vztahu s Hamiltonem

Pět z šesti titulů mistra světa získal Lewis Hamilton v barvách Mercedesu pod taktovkou Toto Wolffa. Úspěšný pracovní vztah by se mohl zdát jako ideální, přesto se na stříbrném nebi občas objevily mráčky.
Foto: Getty Images / Dan Istitene
Občas jsme se názorově rozcházeli, říká Wolff o vztahu s Hamiltonem | Foto: Getty Images / Dan Istitene

V nedávném rozhovoru pro Sky F1 uvedl rakouský šéf Mercedesu, že s Hamiltonem několikrát prožili obtížnější časy ve vzájemných vztazích. Jakákoliv krize ale prý vzájemné pracovní pouto ještě posílila.

Toto Wolff vlastní třicet procent akcií dominantního týmu F1, stále více však také rostou jeho vazby na Racing Point, který bude od příštího roku závodit jako Aston Martin.

Je proto otázkou, zda – li se u Mercedesu Wolff postupně nestáhne do ústranní. Smlouva Rakušanovi končí po této sezoně, přičemž to samé platí i v případě Lewise Hamiltona. Minimálně pro příští rok se však u obou očekává setrvání u „stříbrných šípů“.

Verstappen je rád, že rozdělil jezdce Mercedesu

Verstappen je rád, že rozdělil jezdce Mercedesu

Wolff a Hamilton společně dosáhli mnohého, částečně i jejich zásluhou v současnosti Mercedes míří za sedmým titulem v poháru konstruktérů v řadě. I přes celou řadu vítězství a dominanci v „královně motorsportu“ však jejich vztah občas ovlivnily vzájemné neshody.

„Máme mezi sebou něco speciálního, takové silné pouto, které roky rostlo,“ rozpovídal se Wolff.

„Prožili jsme i obtížnější časy, kdy jsme se názorově rozcházeli. Ale rozepře jsme dokázali překonat a vyšli jsme z nich ještě silnější.“

„Oba jsme si uvědomili, že když jsme pod tlakem, tak si vzájemně důvěřujeme. To je velmi speciální.“

Mění pravidla, aby byly závody vzrušující, dodal Hamilton po penalizaci

Mění pravidla, aby byly závody vzrušující, dodal Hamilton po penalizaci

„Ve výsledku opravdu miluji spolupráci s ním a myslím si, že on si užívá spolupráci se mnou. Řekl bych, že my dva společně s dalšími 2000 zaměstnanci Mercedesu můžeme dosáhnout na mnohé.“

„Pokud by se jeden z nás z jakéhokoliv důvodu rozhodl skončit, tak by tým šlapal dál. Ale pochopitelně bychom postrádali toho nejlepšího jezdce.“

„Kdyby kdokoliv z nás skončil, tak tým bude pokračovat na stejné výkonnostní úrovni. Nepřišel by ani o píď. A jsme si toho dobře vědomi. Každopádně ale chceme zůstat pohromadě,“ dodal Wolff.

Další článek: Zajímavé statistiky po GP Ruska 2020

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00