Obavy některých jezdců z nových pneumatik byly zřejmě liché

Před začátkem sezóny několik jezdců hlasitě kritizovalo Pirelli za nové pneumatiky F1. Obavy měli z rychlého opotřebení a příliš vysokého počtu zastávek v boxech, ale zřejmě zbytečně.
Obavy některých jezdců z nových pneumatik byly zřejmě liché

V Melbourne si týmy vyzkoušely pneumatiky poprvé v podmínkách závodního víkendu a i když bylo počasí chladnější, než lze očekávat během ostatních Grand Prix, přišlo příjemné překvapení.

"Pneumatiky byly předem těžce kritizovány, ale dnes fungovaly velmi dobře," řekl Michael Schumacher. "Bylo velmi příjemné dnes jezdit na pneumatikách Pirelli." Dojmy týmového kolegy potvrdil Nico Rosberg. "Pneumatiky byly určitě mnohem lepší, než jsme očekávali, degradace byla menší. Pro závody to nemusí být nutně lepší věc, ale možná je to rozumné, že je degradace menší."

Pozitivní ohlasy na italské obutí se nesly napříč startovním polem. "Pneumatiky se chovají dobře, nezdá se, že by trpěly degradací, a také dlouho vydrží," uvedl Lewis Hamilton. Šéf McLarenu Martin Whitmarsh dodal: "Pirelli předčily očekávání v oblasti spolehlivosti, a proto jsme mohli odjet několik dlouhých jízd a získat velké množství užitečných dat."

Jaké dopady ale bude mít větší výdrž pneumatik na závod, si nikdo netroufá odhadnout. "Podle toho, co jsem dnes viděl, můžeme zvládnout na jedné sadě pneumatik 10 kol nebo také 30," vysvětlil Fernando Alonso. Víkend teprve začal a i když by italské gumy neměly trať pogumovávat tolik jako Bridgestony, není zcela jisté, jak se budou chovat v neděli.

"Podle toho, co jsem viděl, tak měkčí směs trpí menší degradací, než jsme mohli očekávat, ale musíme zjistit, jestli to tak bude i v závodě. Tato trať je určitě méně náročná na pneumatiky než například Barcelona, kde jsme hodně testovali," dodal Felipe Massa.

Další článek: Pátek v Melbourne: Favorité potvrdili své role

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00