Oba renaulty potřetí v řadě v Q3

Ve třetí kvalifikaci po sobě se oběma jezdcům Renaultu Danielu Ricciardovi a Estebanu Oconovi podařilo postoupit mezi deset nejrychlejších jezdců v kvalifikaci formule 1. Do Velké ceny Eifelu odstartují z šesté a sedmé pozice.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Oba renaulty potřetí v řadě v Q3 | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Lépe skončil Ricciardo, který s časem 1:26.223 obsadil šesté místo a vyrazí z třetí řady vedle Alexandera Albona z Red Bullu.

„S dnešní kvalifikací jsem spokojen a šesté místo je po nás dobrou startovní pozicí. Byla to zábavná sobota s nabitým tréninkem a hektickou kvalifikací. Všichni byli na trati v podobnou chvíli,“ řekl Ricciardo.

„Není to nejlepší příprava, vůz ale známe dostatečně dobře. Víme, že to v závodě bude vyrovnané, jsem ale nadšený a myslím, že můžeme bojovat o nejlepší šestku. Uvidíme, jak vydrží měkká sada, vypadá to totiž, že by se mohla drolit. Ať bude sucho nebo mokro, měl by to být zajímavý závod.“

Ocon poprvé na Nürburgringu s F1

Během sobotního tréninku a kvalifikace se Esteban Ocon poprvé v kariéře vydal na okruh Nürburgring ve voze formule 1, na kterém se F1 jela naposledy v roce 2013.

„Byla to pro nás dobrá kvalifikace, obzvlášť jen po jednom tréninku. Se sedmým místem jsem spokojen. Měli jsme velmi omezené znalosti trati, když jsme včera (v pátek) nejezdili a dnes jsme měli jen jeden trénink. Připravili jsme vůz pro kvalifikaci a od Q1 si vůz vedl velmi dobře,“ pochvaluje si Ocon.

„Zítra vstoupíme do neznáma, protože jsem na měkké sadě jel jen dnes v tréninku a kvalifikaci. Uvidíme, jak dlouho vydrží pneumatiky v závodě.“

Další článek: Kvalifikaci na Grand Prix Eifelu vyhrál Bottas

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)