Oba renaulty potřetí v řadě v Q3

Ve třetí kvalifikaci po sobě se oběma jezdcům Renaultu Danielu Ricciardovi a Estebanu Oconovi podařilo postoupit mezi deset nejrychlejších jezdců v kvalifikaci formule 1. Do Velké ceny Eifelu odstartují z šesté a sedmé pozice.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Oba renaulty potřetí v řadě v Q3 | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Lépe skončil Ricciardo, který s časem 1:26.223 obsadil šesté místo a vyrazí z třetí řady vedle Alexandera Albona z Red Bullu.

„S dnešní kvalifikací jsem spokojen a šesté místo je po nás dobrou startovní pozicí. Byla to zábavná sobota s nabitým tréninkem a hektickou kvalifikací. Všichni byli na trati v podobnou chvíli,“ řekl Ricciardo.

„Není to nejlepší příprava, vůz ale známe dostatečně dobře. Víme, že to v závodě bude vyrovnané, jsem ale nadšený a myslím, že můžeme bojovat o nejlepší šestku. Uvidíme, jak vydrží měkká sada, vypadá to totiž, že by se mohla drolit. Ať bude sucho nebo mokro, měl by to být zajímavý závod.“

Ocon poprvé na Nürburgringu s F1

Během sobotního tréninku a kvalifikace se Esteban Ocon poprvé v kariéře vydal na okruh Nürburgring ve voze formule 1, na kterém se F1 jela naposledy v roce 2013.

„Byla to pro nás dobrá kvalifikace, obzvlášť jen po jednom tréninku. Se sedmým místem jsem spokojen. Měli jsme velmi omezené znalosti trati, když jsme včera (v pátek) nejezdili a dnes jsme měli jen jeden trénink. Připravili jsme vůz pro kvalifikaci a od Q1 si vůz vedl velmi dobře,“ pochvaluje si Ocon.

„Zítra vstoupíme do neznáma, protože jsem na měkké sadě jel jen dnes v tréninku a kvalifikaci. Uvidíme, jak dlouho vydrží pneumatiky v závodě.“

Další článek: Kvalifikaci na Grand Prix Eifelu vyhrál Bottas

Témata článku: , , ,

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00