Oba renaulty potřetí v řadě v Q3

Ve třetí kvalifikaci po sobě se oběma jezdcům Renaultu Danielu Ricciardovi a Estebanu Oconovi podařilo postoupit mezi deset nejrychlejších jezdců v kvalifikaci formule 1. Do Velké ceny Eifelu odstartují z šesté a sedmé pozice.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Oba renaulty potřetí v řadě v Q3 | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Lépe skončil Ricciardo, který s časem 1:26.223 obsadil šesté místo a vyrazí z třetí řady vedle Alexandera Albona z Red Bullu.

„S dnešní kvalifikací jsem spokojen a šesté místo je po nás dobrou startovní pozicí. Byla to zábavná sobota s nabitým tréninkem a hektickou kvalifikací. Všichni byli na trati v podobnou chvíli,“ řekl Ricciardo.

„Není to nejlepší příprava, vůz ale známe dostatečně dobře. Víme, že to v závodě bude vyrovnané, jsem ale nadšený a myslím, že můžeme bojovat o nejlepší šestku. Uvidíme, jak vydrží měkká sada, vypadá to totiž, že by se mohla drolit. Ať bude sucho nebo mokro, měl by to být zajímavý závod.“

Ocon poprvé na Nürburgringu s F1

Během sobotního tréninku a kvalifikace se Esteban Ocon poprvé v kariéře vydal na okruh Nürburgring ve voze formule 1, na kterém se F1 jela naposledy v roce 2013.

„Byla to pro nás dobrá kvalifikace, obzvlášť jen po jednom tréninku. Se sedmým místem jsem spokojen. Měli jsme velmi omezené znalosti trati, když jsme včera (v pátek) nejezdili a dnes jsme měli jen jeden trénink. Připravili jsme vůz pro kvalifikaci a od Q1 si vůz vedl velmi dobře,“ pochvaluje si Ocon.

„Zítra vstoupíme do neznáma, protože jsem na měkké sadě jel jen dnes v tréninku a kvalifikaci. Uvidíme, jak dlouho vydrží pneumatiky v závodě.“

Další článek: Kvalifikaci na Grand Prix Eifelu vyhrál Bottas

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10