Oba piloti Mercedesu v závěru kvalifikace chybovali

Piloti Mercedesu letos pošesté odstartují do závodu z první řady, když pole position pro Velkou cenu Rakouska vybojoval Lewis Hamilton před Nicem Rosbergem.
Oba piloti Mercedesu v závěru kvalifikace chybovali

Kvalifikace měla zajímavou koncovku. Hamilton se v první zatáčce v závěru roztočil a myslel, že tím přišel o pole position. Ve svém posledním pokusu však chyboval také Rosberg, který nezvládl průjezd devátou zatáčkou.

Víte, že...

je Hamilton prvním Britem od roku 1976, který získal pole position v Rakousku? Tehdy se to povedlo Jamesi Huntovi.

„Myslel jsem, že jsem tam ztratil pole position,“ řekl Hamilton. „Jsem rád, že jsem v Q3 zajel jedno slušné kolo. Nevím, co se stalo. Zadek se zablokoval a roztočil jsem se. Je to podobné, co se mi tu stalo ve druhé zatáčce (v loňském roce).“

„Dělám to docela často. Nevím přesně proč, možná mám velkou nohu!“

Oba piloti si předtím v Q3 dvakrát vyměnili vedoucí pozici, když Hamilton smazal počáteční Rosbergovu výhodu. Chybě se v závěru kvalifikace nevyhnul ale ani Rosberg.

„V předposlední zatáčce jsem vyjel na umělý trávník za obrubníkem, který byl možná pořád trochu mokrý nebo jsem to možná prostě přehnal, zkrátka jsem ztratil kontrolu,“ řekl Rosberg. „Lewis byl o dvě desetiny rychlejší než já (v předchozích jízdách), a já v té chvíli měl přesně dvě desetiny náskok, takže jsem věděl, že do toho musím jít, protože to bylo velmi těsné. Musel jsem víc zariskovat a přehnal jsem to.“

Klepněte pro větší obrázek

Rosberg podle svých slov nevěděl o tom, že Hamilton chyboval. I tak by to podle něj nic neznamenalo, protože se snažil porazit jeho současný nejrychlejší čas.

„Nebyl v tom rozdíl, protože jeho (předchozí) čas byl o dvě desetiny rychlejší. Když mi o tom někdo řekne, tak je to pro mě rozptýlení,“ uzavřel Rosberg.

Foto: Getty Images / Dan Istitene, Mark Thompson

Další článek: Hülkenberg: Porazit jeden z williamsů je malý zázrak

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00