Oba piloti McLarenu si v závodě polepšili a znovu bodovali

Oba jezdci McLarenu Lando Norris i Daniel Ricciardo dokázali v nedělní Velké ceně Portugalska formule 1 vylepšit své pozice oproti startu a také ve třetím závodě sezóny bodovat.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Oba piloti McLarenu si v závodě polepšili a znovu bodovali | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Norris startoval sedmý a v cíli obsadil páté místo. 

„S dneškem jsem velmi spokojen. Celý tým předvedl dobrý závod a skvělou strategii. V prvních kolech po startu jsem předjel všechny, před které jsem se potřeboval dostat,“ řekl Norris.

„Mám opravdu radost za každého v týmu a jsem spokojen i se svou výkonností. Získali jsme dobré body a páté místo bylo maximem, kterého jsme dnes mohli dosáhnout, takže jsem velmi šťastný. Velké díky všem tady a v továrně za jejich tvrdou práci.“

Ricciardo dal zapomenout na výpadek v Q1

V sobotní kvalifikaci Daniel Ricciardo nepostoupil ani z první části, když do závodu startoval až z 16. místa. Stíhací jízdu dotáhl až na devátou pozici, za kterou získal dva body.

„Dnes byl rozhodně lepší den. Dokázal jsem udělat to, co jsem si stanovil a předjet pár aut, měl jsem pár soubojů a dostal jsem ze sebe vztek ze včera, takže to bylo dobré,“ řekl Ricciardo.

„Myslím, že v závodě byly opravdu pozitivní momenty a já odjel další závodní vzdálenost. Mám pocit, že mám pro tým nějakou zpětnou vazbu. Určitě cítím některé věci, které mě drží zpět. Myslím, že jsou tu věci, které můžeme vyřešit nastavením, a pak přijdou nějaká vylepšení.“

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Portugalska 2021

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00