Oba piloti McLarenu si v závodě polepšili a znovu bodovali

Oba jezdci McLarenu Lando Norris i Daniel Ricciardo dokázali v nedělní Velké ceně Portugalska formule 1 vylepšit své pozice oproti startu a také ve třetím závodě sezóny bodovat.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Oba piloti McLarenu si v závodě polepšili a znovu bodovali | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Norris startoval sedmý a v cíli obsadil páté místo. 

„S dneškem jsem velmi spokojen. Celý tým předvedl dobrý závod a skvělou strategii. V prvních kolech po startu jsem předjel všechny, před které jsem se potřeboval dostat,“ řekl Norris.

„Mám opravdu radost za každého v týmu a jsem spokojen i se svou výkonností. Získali jsme dobré body a páté místo bylo maximem, kterého jsme dnes mohli dosáhnout, takže jsem velmi šťastný. Velké díky všem tady a v továrně za jejich tvrdou práci.“

Ricciardo dal zapomenout na výpadek v Q1

V sobotní kvalifikaci Daniel Ricciardo nepostoupil ani z první části, když do závodu startoval až z 16. místa. Stíhací jízdu dotáhl až na devátou pozici, za kterou získal dva body.

„Dnes byl rozhodně lepší den. Dokázal jsem udělat to, co jsem si stanovil a předjet pár aut, měl jsem pár soubojů a dostal jsem ze sebe vztek ze včera, takže to bylo dobré,“ řekl Ricciardo.

„Myslím, že v závodě byly opravdu pozitivní momenty a já odjel další závodní vzdálenost. Mám pocit, že mám pro tým nějakou zpětnou vazbu. Určitě cítím některé věci, které mě drží zpět. Myslím, že jsou tu věci, které můžeme vyřešit nastavením, a pak přijdou nějaká vylepšení.“

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Portugalska 2021

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?