Oba mercedesy opět dojely na bodech, ale znovu mimo pódium

Nico Rosberg v Austrálii zopakoval páté místo z Bahrajnu, Michael Schumacher se po kolizi z úvodu nakonec probojoval na desátou pozici.

Mercedes ve Velké ceně Austrálie opět nestačil na ty nejrychlejší, ale znovu dokázal s oběma vozy bodovat. Nico Rosberg se ke konci závodu po kolizi Lewise Hamiltona a Marka Webbera posunul na páté místo, Michael Schumacher se po úvodní kolizi s Fernandem Alonsem musel probojovávat až z hloubky startovního pole. Po předjetích Jaimeho Alguersuariho a Pedra de la Rosy se v samém závěru dostal na bodované desáté místo.

Rosberg byl po nevydařeném úvodu s výsledkem spokojen. "Zadní pneumatiky odcházely velmi rychle, takže jsme se rozhodli pro druhou zastávku. Ale i s čerstvými pneumatikami bylo těžké předjíždět," vysvětloval mladý Němec. "Bylo dobré, že jsme se mohli posunout alespoň díky nehodě Marka a Lewise. Musíme nadále sbírat body a zlepšovat auto."

Schumacher litoval kolize z úvodu. "Mohl jsem zajet dobrý závod, ale takové věci se stávají. Je to závodění," komentoval situaci sportovně sedminásobný mistr světa, který se prý při stíhací jízdě náramně bavil. "V jisté fázi závodu jsme byli rychlejší než jezdci na čele. Bylo pěkné nakonec získat bod. Těšíme se na výzvu v podobě dalšího závodu."

Šéf týmu Ross Brawn vysvětloval, že Nico Rosberg měl potíže s pneumatikami a poté, co ho předjel Hamilton a útočil na něj i Webber, rozhodli se ho zavolat do boxů na výměnu. "Je těžké posoudit, jestli by byl lepší na původních pneumatikách," dodal a pochválil Schumachera za vybojovaný bod. "Z auta jsme o tomto víkendu vytěžili maximum, ale rozhodně se musíme nadále zlepšovat. Můžeme se těšit na další závody."

Norbert Haug připomněl, že celkový výsledek mohl být i lepší, kdyby se Schumacher nestal obětí kolize hned po startu. "Michael musel třikrát do boxů a desáté místo bylo maximem. Nico odvedl skvělou práci a na pódium ztrácel jen něco přes dvě sekundy," chválil své jezdce viceprezident Mercedes-Benz Motorsport.

Další článek: Kubica: Druhé místo je pro nás mimořádný výsledek

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen