Oba jezdci zůstávají i v příštím roce, řekl jasně šéf Williamsu

V posledních dnech a týdnech se objevily spekulace, podle kterých by mohl do Williamsu zamířit Sergio Pérez. Tým to odmítl.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Oba jezdci zůstávají i v příštím roce, řekl jasně šéf Williamsu | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Williams už v létě potvrdil své jezdce, ale pak se změnilo vedení i majitel týmu a Sergio Pérez přišel o sedačku u Racing Pointu (Astonu Martin). Okamžitě se objevily spekulace, že místo u Haasu by mohl Pérez zaklepat na dveře Williamsu.

Úřadující šéf Williamsu upřesnil svá slova z Portugalska a potvrdil oba jezdce. 

Russell věří, že má sedačku jistou. Spekulace jsou podle něj hrou Pérezova okolí

Russell věří, že má sedačku jistou. Spekulace jsou podle něj hrou Pérezova okolí

„Minulý týden jsem pravděpodobně způsobil trochu zmatek,“ řekl Roberts. „Omlouvám se. Opravdu jsme nechtěli komentovat postavení jezdce. Jak řekl George, Claire to oznámila na začátku tohoto roku. Nic se nezměnilo a tohle je naše jezdecká sestava pro letošní a příští rok. Jsme s nimi velmi spokojeni a těšíme se na další spolupráci.“

Russell také uvedl, že se „nic nezměnilo“. „Bylo to oznámeno začátkem tohoto roku. Je zřejmé, že se objevují spousty spekulací, a jak jsem řekl, na trhu je spousta dobrých jezdců, ale ve Williamsu budu v příštím roce sedět já.“

Váš názor Další článek: Tři týdny, které rozhodnou o budoucnosti Red Bullu
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00