Oba jezdci Toyoty dokázali v těžkých podmínkách udržet koncentraci

Trulli skončil čtvrtý, Kobajaši jen těsně nepostoupil do třetí části.

Na formu z posledních závodů navázala v kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie stáj Toyota. Jarno Trulli zajel čtvrtý nejrychlejší čas a náhradník za zraněného Tima Glocka debutant Kamuj Kobajaši se kvalifikoval jako jedenáctý.

"Byla to velmi napínavá kvalifikace. V první části bylo jediným cílem udržet auto na trati a zkusit zajet slušný čas, protože podmínky byly hrozné. Samý akvaplanink," vzpomínal Trulli. "Důležité bylo zůstat soustředěný. To jsme dokázali. Ve druhé a třetí části to bylo mnohem lepší. Auto jelo dobře, takže jsem mohl pořádně zabrat. Užíval jsem si to, protože jsme na správných gumách zajížděli rychlé časy."¨

Ital by rád zopakoval pódium z Velké ceny Japonska.

Kobajaši absolvoval první kvalifikaci na závod formule jedna v kariéře. "Podmínky byly opravdu tvrdé. Situace se měnila každým kolem a museli jsme se vyrovnávat s akvaplaninkem," přiznal Japonec. "Nikdy jsem tu v těchto podmínkách nejel, takže to nebylo lehké, ale auto se chovalo dobře. Ve svém posledním kole jsem udělal malou chybu a nedostal se pak do první desítky."

I když nováček neskrýval zklamání z toho, že nepostoupil mezi nejlepších deset, považuje jedenácté místo v daných podmínkách za lepší výsledek, než jaký očekával. "Uvidíme, jak to půjde v závodě. Bylo by skvělé získat body."

Hlavní manažer přes šasi Pascal Vasselon ve své praxi nepamatuje tříhodinovou kvalifikaci. "Tým i jezdci zůstali koncentrováni a připraveni. Nakonec jsme z výsledku potěšeni, i když jsme chtěli do první řady," pochvaloval si inženýr. "Oba jezdci odvedli v náročných proměnlivých podmínkách velmi dobrou práci. Jarno ukázal svůj potenciál získat hodně bodů a s Kamujem jsme opravdu spokojeni, jen těsně se nedostal mezi nejlepších deset."

Další článek: Hlavně se udržet na trati a neudělat chybu, letělo hlavou Alguersuarimu

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.