Oba jezdci Toro Rosso postoupili až do Q3, Albon poprvé

Týmu Toro Rosso se v kvalifikaci na Velkou cenu Monaka poprvé v letošní sezóně formule 1 podařilo postoupit s oběma svými vozy až do závěrečné části.
Oba jezdci Toro Rosso postoupili až do Q3, Albon poprvé

Daniil Kvjat postoupil mezi nejlepších deset potřetí v řadě, když v ulicích Monte Carla zajel osmý nejrychlejší čas. Po kvalifikaci byl ale poklesem o tři pozice na roštu potrestán Pierre Gasly z Red Bullu, který během kvalifikace zdržel Romaina Grosjeana. Francouz kvůli tomu spadl na osmé místo a Kvjat naopak jednu pozici na jeho úkor získal.

„S dnešní kvalifikací jsem velmi spokojen. Myslím, že to byla skvělá týmová práce mě a mých inženýrů. Odvedli jsme skvělou práci při analýze toho, kde se mi ve čtvrtek nedařilo a dali mi přesně to, co jsem žádal. Jakmile dostanu nastavení, jaké chci, vím, že mohu zajet dobrý výsledek,“ řekl Kvjat.

„Je to třetí Q3 v řadě, jsem spokojen s tím, jak jezdím. Doufám, že zítra dokážeme odvést dobrou práci a získat body.“

Albon poprvé v Q3

Po čtyřech účastech ve druhé části kvalifikace v prvních pěti velkých cenách (v Číně do kvalifikace nenastoupil) se nováček Alexander Albon poprvé dostal do třetí části kvalifikace, když v Monaku odstartuje z desáté pozice.

„Jsem rád, že jsem se poprvé dostal do Q3, ačkoliv to nebylo jednoduché, protože se mi nedařilo najít správný rytmus, nebylo to tak dobré jako ve čtvrtek,“ přiznal Albon.

„Po většinu kvalifikace jsem se snažil přimět pneumatiky pracovat. Bylo to také o získávání důvěry. Přijedete do první zatáčky, pneumatiky jsou opravdu studené poté, co ve třetím sektoru jedete rychlostí chůze a do první zatáčky přijíždíte a nevíte přesně, co se stane! Nicméně, s desátým místem můžeme být v Monaku spokojeni, jelikož to vždy může vést k něčemu dobrému,“ věří před závodem Albon.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Red Bull je Mercedesu blíž, než se zdá, říká Verstappen

Témata článku: , , ,