Oba jezdci McLarenu ztratili na Verstappena méně než desetinu sekundy | Foto: Getty Images / Lars Baron

Foto: Getty Images / Lars Baron

Oba jezdci McLarenu ztratili na Verstappena méně než desetinu sekundy

Oscar Piastri druhým místem v kvalifikaci na Velkou cenu Emilia Romagna vyrovnal svůj nejlepší výsledek na roštu ve formuli 1. Po kvalifikaci byl ale sportovními komisaři penalizován odsunem o tři místa.

Piastri letos podruhé v kvalifikaci porazil svého týmového kolegu z McLarenu Landa Norrise, když na nejrychlejšího Maxe Verstappen ztratil pouze 74 tisícin sekundy. Do ztráty jedné desetiny se vešel i Norris, který obsadil třetí místo s rozdílem 91 tisícin.

Australan však musel po kvalifikaci před sportovní komisaře, jelikož v první části kvalifikace svou jízdou ovlivnil pokus Kevina Magnussena v zatáčce Tamburello. Sportovní komisaři mu za to udělili trest ztráty tří pozic na roštu.

„Celý víkend máme rychlost, nikdy ale nemůžete zapomenout na Maxe a Red Bull, jak jsme právě viděli, ale naše sebevědomí je vysoké,“ řekl Piastri.

„Není to nejjednodušší trať na předjíždění, ale věříme, že můžeme udělat něco dobrého.“

Do provizorní první řady se Piastri dostal až svým závěrečným pokusem, kterým přeskočil týmového kolegu Norrise.

„Bylo to velmi dobré, moc se mi nepovedla poslední zatáčka, tady je ale velmi složité zajet perfektní kolo. Jsem velmi spokojen. Už od včera, kdy jsme poprvé vyjeli, se ve voze cítím velmi dobře, byl jsem velmi blízko pole position,“ řekl Piastri, který má k dispozici tento víkend vylepšení, které měl minule v Miami jen Norris.

„Už je to nějakou dobu, kdy jsem byl takhle vysoko, jsem velmi spokojen s tím, jak tento víkend zatím probíhá.“

Norris se posunul do první řady

McLaren měl i přesto v první řadě své zastoupení, jelikož Lando Norris obsadil třetí místo, ale po penalizaci týmového kolegy se na roštu postaví vedle nejrychlejšího Verstappena.

Norris před dvěma týdny v Miami jako druhý pilot letos porazil Verstappena a získal své první vítězství ve formuli 1. Podle Brita si McLaren „musí začít zvykat, že bojuje s red bully“.

„Stále si na to musíme zvykat, ale přibližujeme se jim a je hezký výsledek, když si můžeme říct, že jsme před Ferrari. Třetí místo není vůbec špatné, oba jsme do desetiny od prvního místa, opravdu drobné rozdíly, jako tým jsme měli velmi dobrý den,“ řekl Norris.

Doporučujeme

Články odjinud