O zrušení závodu jsme fanoušky nemohli informovat dříve, hájí se promotér VC Austrálie

Promotér Velké ceny Austrálie formule 1 brání své počínání při pátečním rozhodování o uskutečnění závodu. O jeho zrušení kvůli pandemii koronaviru podle svých slov nemohl fanoušky informovat dříve než pár hodin před plánovaným začátkem prvního volného tréninku.
O zrušení závodu jsme fanoušky nemohli informovat dříve, hájí se promotér VC Austrálie

Brány okruhu v Albert Parku se měly otevřít v pátek v 8:45. A zatímco u vchodů se již tvořily dlouhé fronty fanoušků, vedení závodu s F1, FIA a zástupci státu Viktorie jednalo o tom, zda se závodní program uskuteční.

Kolem desáté hodiny místního času přišlo oznámení, že se Velká cena Austrálie ruší. Její šéf Paul Little se omluvil fanouškům.

„Za zástupce Velké ceny Austrálie se chci omluvit našim fanouškům. Zdraví a bezpečnost týmů, lidí a celé komunity musí mít přednost,“ řekl.

Už ve čtvrtek večer přišla zpráva, že jeden ze zaměstnanců týmu McLaren měl pozitivní test na koronavirus Covid-19. Tým se proto rozhodl závodu nezúčastnit. Little nicméně říká, že nebyla šance informovat diváky o zrušení závodu dříve.

Australské šachy. Závod v Melbourne zrušil telefonát mezi šéfem Daimleru a Wolffem

Australské šachy. Závod v Melbourne zrušil telefonát mezi šéfem Daimleru a Wolffem

„Jsme si velmi dobře vědomi naší odpovědnosti vůči fanouškům. Věděli jsme, že se snaží dostat přes bránu. Stále jsme se řídili pokyny zdravotnických organizací a to až do deváté hodiny. Věděli jsme, že tam ty obavy byly, ráno jsme ale skutečně museli znovu mluvit s formulí 1 a FIA,“ řekl Little důvody ranní schůzky.

„Jednali jsme o tom asi do půl třetí ráno. Znovu jsme o tom začali diskutovat brzy ráno a konečné rozhodnutí přišlo ve chvíli, kdy bylo vydáno tiskové prohlášení a naši fanoušci u vstupu o tom byli informováni. Nemyslím si, že by to šlo udělat ještě rychleji.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Sledujte živě: Verstappen, Norris nebo Vandoorne se zúčastní virtuálních závodů
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00