O závodní sedačku pro rok 2010 usiluje i Takuma Sato

Pokud mu nevyjde formule 1, bude závodit jinde.
Příchod nových týmů do formule 1 v příštím roce otevírá významným způsobem trh s jezdci. Šanci na vstup či návrat má mnohem širší okruh pilotů a tuto příležitost by rád využil i Takuma Sato.

"Formule 1 je v mém srdci. Ale jak jsem řekl, rozhodnout to nemůžu sám," řekl Sato. "Vliv má hodně faktorů. Pokud to příští rok nevyjde tak, jak bychom chtěli, pak se budu muset zabývat jinými možnosti."

"Ale teď je ten čas, kdy je třeba se skutečně snažit, a pokud to nevyjde, je třeba jít dál. Do té doby, dokud nebudou všechny dveře zavřené, budu na tyto dveře klepat."

Sato skončil ve formuli 1 v minulém roce spolu s týmem Super Aguri. Před letošní sezónou měl šanci získat místo u Toro Rosso, nakonec mu ho ale vzal Sébastien Bourdais. Japonec přiznává, že už se potřebuje vrátit do závodů, i kdyby to neměla být formule 1.

"Musím mít pro příští rok nějakou možnost, protože rok a půl bez závodů je až moc, je to na hraně," uvedl. "Kdyby to byla jen polovina sezóny, šlo by se soustředit jen na formuli 1."

"Tak to bylo loni, testoval jsem v zimě, šlo to dobře, ale nevyšlo to. Byla to velmi nešťastná chvíle, ale já se nikdy nevzdám. Beru útokem každé dveře a pokud se mi díky tomu otevřou, budu velmi, velmi šťastný."
Další článek: Podle Willyho Rampfa je v Brazílii klíčový střední sektor