O vstup do formule 1 v roce 2011 usiluje také tým Durango

Bývalá stáj série GP2 Durango oznámila, že se uchází o místo na startovním roštu sezóny 2011, na které Mezinárodní automobilová federace vyhlásila po selhání USF1 výběrové řízení.

"Po všech špatných věcech, které se staly v minulé sezóně, jsme udělali maximum, abychom našli nové partnery pro naše závodní aktivity," uvedl šéf italského týmu Ivone Pinton. "Netrvalo dlouho a zjistili jsme, že zájem může vyvolat jen formule 1 a nic jiného. Takže jsme se vydali tímto směrem a můžu říct, že pro náš vstup do formule 1 máme podporu dvou velkých nadnárodních skupin."

"Takže i když zůstáváme nohama na zemi, jak říkáme v Itálii, protože zatím je to jen vážný pokus, rád bych věřil, že po letech prosazování mladých jezdců do role šampiónů přišel čas, aby se na vrchol motorsportu dostalo Durango jako tým."

Stáj Durango působila v GP2 od roku 2005, ale loni sezónu nedokončila kvůli finančním potížím.

Další článek: FIA týmům zopakovala, že zařízení na změnu světlé výšky odporují pravidlům

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.