O vstup do formule 1 mají zájem Haas a Kolles

Nedlouho poté, co Bernie Ecclestone odhalil jednání s potenciálními novými týmy, se prozrazuje jejich identita. Možná nejsou jen dva, ale dokonce tři.
O vstup do formule 1 mají zájem Haas a Kolles

Prvním zájemcem, který potvrdil podání oficiální žádosti FIA, je Gene Haas, který má tým v americké NASCAR. Projekt pro formuli 1 nazval Haas Racing Developments a reagoval tak na loňskou výzvu federace, aby se přihlásili zájemci o místo na startovním roštu v roce 2015.

Šéfem americké stáje by měl být Gunther Steiner, jenž v minulosti pracoval pro Jaguar a Red Bull. Šasi by postavila Dallara, zatímco motory by chtěl Haas od Ferrari.

O druhém projektu se toho ví mnohem méně a nic není oficiální. Zájem o tým formule 1 mají mít Rumuni. Iniciativu mají podporovat státní firmy a nabízí se zde spojení s Dacií, která patří k Renaultu. S týmem by měl být spojený Colin Kolles, který by poskytl své zázemí a znalosti, ale zřejmě ne v roli šéfa týmu, ale jen jako dodavatel.

Autosport zmínil v souvislosti se zájmem o vstup do formule 1 také Stefan GP, který se o místo ucházel už v roce 2010.

Další článek: Ron Dennis se vrátil do role výkonného ředitele Skupiny McLaren

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen