O vstup do formule 1 mají zájem Haas a Kolles

Nedlouho poté, co Bernie Ecclestone odhalil jednání s potenciálními novými týmy, se prozrazuje jejich identita. Možná nejsou jen dva, ale dokonce tři.
O vstup do formule 1 mají zájem Haas a Kolles

Prvním zájemcem, který potvrdil podání oficiální žádosti FIA, je Gene Haas, který má tým v americké NASCAR. Projekt pro formuli 1 nazval Haas Racing Developments a reagoval tak na loňskou výzvu federace, aby se přihlásili zájemci o místo na startovním roštu v roce 2015.

Šéfem americké stáje by měl být Gunther Steiner, jenž v minulosti pracoval pro Jaguar a Red Bull. Šasi by postavila Dallara, zatímco motory by chtěl Haas od Ferrari.

O druhém projektu se toho ví mnohem méně a nic není oficiální. Zájem o tým formule 1 mají mít Rumuni. Iniciativu mají podporovat státní firmy a nabízí se zde spojení s Dacií, která patří k Renaultu. S týmem by měl být spojený Colin Kolles, který by poskytl své zázemí a znalosti, ale zřejmě ne v roli šéfa týmu, ale jen jako dodavatel.

Autosport zmínil v souvislosti se zájmem o vstup do formule 1 také Stefan GP, který se o místo ucházel už v roce 2010.

Další článek: Ron Dennis se vrátil do role výkonného ředitele Skupiny McLaren

15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.