O víkendu se jede tradiční Závod šampionů. Nechybí ani pět (ex)pilotů F1

V sobotu a v neděli se ve švédském letovisku Pite Havsbad uskuteční na ledu a sněhu další ročník populárního Závodu šampionů.

Foto: Getty Images

O víkendu se jede tradiční Závod šampionů. Nechybí ani pět (ex)pilotů F1 | Foto: Getty Images

Závodu šampionů se tradičně účastní i závodníci se zkušenostmi z F1 a nejinak tomu bude i letos ve švédském letovisku Pite Havsbad, kterému se přezdívá „švédská riviéra.“ Vzhledem k lokaci a termínu se stejně jako vloni bude závodit na ledu a sněhu s tím, že se jezdci budou porovnávat ve čtyřech různých závodních speciálech. 

Ve startovních listinách tentokrát nalezneme pět pilotů, kteří mají na svém kontě starty ve formuli 1. Konkrétně se jedná o Sebastiana Vettela, který je s devíti triumfy nejúspěšnějším jezdcem historie Závodu šampionů (pokud budeme počítat individuální i týmové primáty), Miku Häkkinena, Davida Coultharda, Micka Schumachera a Valtteriho Bottase, jenž je jediným zástupcem aktuálního jezdeckého pole F1.

Vedle hvězd F1 se závodu šampionů zúčastní i další slavní jezdci z nejrůznějších motoristických disciplín, jako například jezdci z rallye Sébastian Loeb, Petter Solberg, ale i okruhoví specialisté, mezi než se řadí legenda Le Mans Tom Kristensen či úřadující vítěz formule 2 Felipe Drugovich.

Koncept letošního ročníku Závodu šampionů je podobný jako v předešlých letech.

V sobotu bude na programu Závod národů, v rámci kterého proti sobě bojují dvojice jezdců stejné národnosti. Například Německo budou reprezentovat Vettel s Mickem Schumacherem a kompletní sestavu složenou z jezdců F1 bude mít díky dvojici Häkkinen/Bottas i Finsko.

Program následně vyvrcholí individuálním závodem, kterého se zúčastní 18 závodníků.

V Česku je možné letošní závod Šampionů sledovat prostřednictvím televizní stanice Arena Sport TV. V sobotu i v neděli začíná program vždy ve 12:00.

Další článek: O tom, že bychom Ricciarda povýšili z pozice třetího jezdce neuvažujeme, přiznal Horner

Témata článku: , , , ,