O tým Renault projevil zájem také Anthony Hamilton

Francouzská automobilka by o své stáji mohla rozhodnout dnes.
Vedení automobilky Renault dnes znovu jedná o osudu svého týmu. Zatímco dva hlavní kandidáti na převzetí stáje byli víceméně potvrzeni, teprve dnes odhalil francouzský list Le Parisien identitu dvou zbývajících zájemců, jedním z nich je otec Lewise Hamiltona.

V čele seznamu zůstávají Gérard Lopez a Eric Lux z Genii Capital, kteří chtějí koupit 75% podíl a zachovat název týmu Renault. V souvislosti s vedením stáje je pak v tomto případě často zmiňováno jméno Alaina Prosta.

Druhý nejvážnější kandidát je David Richards, jenž by rád přivedl do formule 1 značku Aston Martin.

Na třetím místě zájemců je Alejandro Agag s podporou čínských investorů. A konečně zájem o tým projevil také Anthony Hamilton - otec mistra světa z roku 2008. Podle Francouzů mají ale Agag a Hamilton jen mizivou šanci uspět a tým převzít.

I když správní rada Renaultu nemusí rozhodnout ještě dnes, očekává se, že se tak stane, protože šéf týmu Bob Bell poslal interní e-mail zaměstnancům továrny v Enstone, v kterém uvedl, že v pátek učiní oficiální oznámení.
Další článek: Mercedes hledá zkušeného jezdce, oznámí ho zřejmě až v lednu

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen