O tom, že bychom Ricciarda povýšili z pozice třetího jezdce neuvažujeme, přiznal Horner

Šéf Red Bullu Christian Horner věří, že navrátilec do jím vedené stáje Daniel Ricciardo opět najde zalíbení ve formuli 1. Pro post závodního jezdce s ním však nepočítá.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

O tom, že bychom Ricciarda povýšili z pozice třetího jezdce neuvažujeme, přiznal Horner | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Návrat ztraceného syna. I tak by se dal nazvat comeback Daniela Ricciarda do Red Bullu, kam se Australan vrací po čtyřech letech, které strávil v Renaultu a v McLarenu.

Příběh má však jeden háček – Ricciardo se k rudým býkům nevrací v roli závodního jezdce. Po dvou posledních nepříliš vydařených sezónách musel vzít za vděk roli rezervního jezdce.

„Byli jsme překvapeni, že se Daniel objevil na volném trhu,“ prohlásil šéf Red Bull Christian Horner v podcastu KTM Summer Grill.

„Jelikož s Red Bullem vyrůstal a vychovávali jsme ho již od juniorských let, dávalo nám smysl přivést ho zpět do týmu. Jde o jezdce s velkými zkušenostmi a vysokým renomé.“

Podle Hornera ztratil Ricciardo v posledních letech pro formuli 1 tolik potřebný zápal, ale věří, že ho díky Red Bullu získá zpět.

„Myslím, že Daniel tak trochu ztratil lásku k formuli 1,“ uvedl týmový principál Red Bullu a přiblížil, jaký program Ricciarda letos čeká.

„Daniel se osobně zúčastní některých závodů, na kterých bude naším náhradním jezdcem. Pravděpodobně pro nás bude testovat pneumatiky, aby nám pomohl s programem Pirelli. Bude se také věnovat práci na simulátoru,“ zmínil Horner s tím, že Australana čekají i komerční povinnosti.

„Máme nesčetné množství sponzorů a partnerů, a to zejména díky mnohem větší přítomnosti F1 v USA, kde se navíc nyní Daniel převážně pohybuje. Určitě bude mít v nadcházející sezóně nabitý program.“

Se závodní sedačkou se nepočítá

Ze slov Hornera rovněž vyplývá, že jsou Ricciardovy šance na to, aby se stal opět závodním jezdcem Red Bullu, poměrně malé.

„Doufám, že Daniel znovu objeví svou vášeň pro formuli 1, ale rozhodně nemáme v plánu využít ho jinak než v roli třetího jezdce,“ řekl zkušený boss.

Další článek: Vedení F1 naštvaly „nepřijatelné“ komentáře prezidenta FIA

Témata článku: ,