O titul vicemistra stojí také Sebastian Vettel

Němec nehodlá přenechat druhé místo Barrichellovi.
O mistrovských titulech je v letošní sezóně sice již rozhodnuto, ale stále je o co bojovat. Ferrari a McLaren si to rozdají o třetí místo mezi týmy a druhé místo v šampionátu jezdců je cílem Sebastiana Vettela a Rubense Barrichella.

"První místo je už pryč, ale budeme útočit, abychom si zajistili místo druhé," řekl Sebastian Vettel. "Pro tým to i tak byla skvělá sezóna, byl úžasný."

"Tým je velmi hrdý na to, čeho letos dosáhl, a to nám dává sílu pro příští rok. Ale nejdříve udělám vše pro to, abych v neděli získal druhé místo v šampionátu."

Na stříbrnou příčku tabulky jezdců se Vettel probojoval už v Brazílii, ale od třetího Barrichella ho dělí jen dva body, takže se v Abú Zabí musí snažit. K prvnímu místu neměl nikdy dostatečně blízko.

"Jenson Button si zcela zaslouží být mistrem světa. Během sezóny získal nejvíce bodů, takže není o čem pochybovat, můžu mu jen poblahopřát. Občas čelíte porážce, ale je důležité se z ní poučit a zlepšit se. To přesně musíme udělat," uvedl Vettel.

Prohra v letošním šampionátu má podle německého pilota několik důvodů, jednalo se především o chyby týmu při volbě strategie a chyby jezdce na trati. Vliv měla i špatná spolehlivost motorů.
Další článek: Stáhněte si nové číslo F1magu s představením GP Abú Zabí