O termínu první GP Ruska rozhodne Mezinárodní olympijský výbor

Rusko podepsalo sedmiletou smlouvu na Grand Prix, ale prioritou pro Soči je olympiáda. Pokud by měly přípravy na závod formule 1 ohrozit přípravy na olympijské hry, bude Grand Prix odložena.
O termínu první GP Ruska rozhodne Mezinárodní olympijský výbor

"Je dobré mít Grand Prix formule 1 v Rusku a Soči. Ale nechceme, aby výstavba zázemí pro Grand Prix ohrozila výstavbu nebo přípravy na hry," řekl ředitel Mezinárodního olympijského výboru Gilbert Felli pro Reuters.

"Když jsme se dozvěděli, že by mohlo dojít k uspořádání GP v roce 2014, chtěli jsme vědět, jestli to nebude problém. Ve smlouvě, kterou podepsali, je klauzule, že pokud výbor rozhodne, že to není proveditelné, bude (GP) přesunuta na rok 2015."

Felli výslovně potvrdil, že termín konání prvního ruského závodu je v rukou olympijského výboru, protože je jeho pravomocí ho o rok odsunout. Zatím jdou ale podle něj všechny práce podle plánu a na konci roku by mělo být 70 procent všech staveb hotovo.

Další článek: Ferrari teď pracuje hlavně na psychice, přiznává Domenicali

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.